De zon breekt door ALLERHANDF VERPAKK1NGEN Lekker buiten eten Milkshakes met pit Vezelslank weekmenu Salades met een ster Een bron van infformatie De wet verplicht fabrikanten van levensmiddeien de samenstelling van hun produkten op de verpak- king te vermelden. Maar dat geldt niet voor het geven van informatie over voedingswaarde (m.u.v. dieet- produkten). Dat gebeurt op basis van vrijwilligheid door middel van de voedingswaardewijzer. Deze is er in vier versies, varierend van summier tbt zeer uitgebreid. Albert Heijn, die de voedingswaar dewijzer in 1976 op eigen initiatief introduceerde, heeft gekozen voor de meest uitvoerige versie. Alleen wanneer die om praktische redenen niet kan worden gebruikt, wordt de op een na meest uitvoerige gehan- teerd. AH is namelijk van mening dat de klant al van de verpakking moet kunnen aflezen wat hij nu eigenlijk precies aan 'voeding' in huis haalt. Laten we als voorbeeld halfvolle vanille-yoghurt nemen. Uit de in formatie blijkt dat een beker (van 250 ml) 820 kilojoule, ofwel 200 kilo- calorie oplevert. De hoeveelheid vet is 3,5 gram. Aan eiwit bevat deze yoghurt 8,5 gram en aan kool- hydraten 33 gram. Het produkt be vat verder 0,3 gram zout per beker. In een apart staatje staan vitami- nen, kalk en ijzer vermeld. Hierbij gaat het niet zozeer om de hoeveel heid als zodanig alswel om de hoe veelheid die een beker yoghurt be vat vergeleken met de totale dage- lijkse behoefte aan deze stoffen. De wijzer kunt u dus zowel gebrui- ken om het aantal eiwitten, vetten en koolhydraten van een bepaald produkt na te gaan, als de dage- lijkse bijdrage daarvan in de be hoefte aan vitaminen en mineralen. Waardevolle informatie over voe ding treft u ook aan op pagina 24 van deze AllerHande. Daar wordt o.a. aandacht besteed aan de Maal- tijdschijf, een belangrijk hulpmid- del om elke dag weer uw maaltij- den op een gezonde (en lekkere) manier samen te stellen. Albert Heijn In deze AllerHande hebben we het voorjaar in het hoofd. Als u dit nummer doorkijkt, komt u heel wat 'zonnige' onderwerpen tegen! De kans op zomerse dagen wordt steeds groter Dat vieren we met buiten eten. Op het terras, op het gras of beschut op het balkon. Met een informeel een compleet feestmenu. Pagina Maak zelf de lekkerste milkshakes als tussen op een warme dag. Zes heerlijke combinaties van melk, ijs en... Kijken is kiezen op pagina 15 Zeven maal ontbijt, lunch en diner: alles wat u nodig heeft voor een vezelslank weekmenu. Geen ingewikkeldetoestanden, maar gezonde lekkere maaltijden. Elke dag kunt u uw combinatie samenstellen. Pagina Salades vooraf, als snack tussendoor of als maaltijd: ze zijn er te kust en te keur. Een ding hebben alle 'salades van het AH-huismerk gemeen: gegarandeerde kwaliteit! Pagina 26 Thuisblad van Albert Heijn, mei 1985 Verschijnt zeven maal per jaar Uitsluitend gratis verkrijgbaar in alle AH-winkels Correspondentie: AllerHande, Antwoordnummer 250, 1500 VC Zaandam Uitgever Albert Heijn bv Zaandam Coordinatie: Ahead Advertising, Zaandam Redactionele produktie: VNU Media Partners b.v., Amsterdam Druk: Rotogravure Etten B.V., Etten-Leur 31985 VNU Media Partners b.v. Niets uit deze uitgave mag, in welke vorm en op welke wijze dan ook, worden overgenomen zonder voorafgaande schriftelijke toestemming van de uitgever. AANBIEDINGEN GELDIG VAN 15 T/M 25 MEI 1985 Reclameprijzen die u in ad- vertenties in dit blad tegen- komt, zijngeldigvan woensdag 15 t/m zaterdag 25 mei 1985. Staat er bij zo'n reclame- prijs een sterretje dan geldt de aanbieding zolang de voorraad strekt. VERKRIJGBAARHEID PRODUKTEN Produkten die in dit blad wor den geadverteerd, kunt u in alle AH-winkels kopen, behalve als er kleine cijfers bij staan. Dan zijn die produkten alleen ver krijgbaar in AH-winkels waar u op de deur een van die cijfers ziet. Incidenteel kan het voorko- men dat een redactioneel ge- noemd produkt niet verkrijgbaar is in dekleinste AH-winkels. RECEPTEN VOOR VIER PERSONEN De in dit blad vermelde recep- ten zijn, tenzij anders wordt ver- meld, bedoeld voor vier perso- nen. De bij de recepten ver melde prijs per persoon is een richtprijs. Door geringere of gro- tere aanvoer van de ingredien- ten kan de werkelijke prijs wat hoger of lager uitvallen.

Allerhande | 1985 | | pagina 3