TOVEREN NET NET TOOST MET ST0KBR00D ALS SANDWICH IN COCKTAILS MET MET FRUIT En kerrie,' zegt Lex Hage, 'dat is een verhaal apart.' Kerrie is een mengsel van kruiden en specerijen. Een goede kerrie be- staat uit ongeveer twintig verschil- lende grondstoffen. Daarom zijn er ook zoveel soorten kerrie. Het hangt er maar net van af in welke verhoudingen de bestanddelen wor- den gebruikt. De smaak varieert van zoet via mild tot pittig of scherp. Basisingredienten voor elke kerrie zijn peper, het zoetige gem- berpoeder (Djahe) en kurkuma, of- wel engelwortel. De kurkuma zorgt voor de gele kleur. Sereh (citroen- gras) geeft een frissige toets.' Kwaliteit De leverancier van de huismerksa- lades zorgt er uiteraard voor dat de produktie puntgaaf is. Alleen de f .beste kwaliteit kippevlees wordt voor de salade gebruikt. Maar het allerbelangrijkste is: hygiene. Er is een doorlopende controle per uur op het bedrijf, op de machines, op de grondstoffen en op het uiteinde- lijke produkt. Toch doet AH er nog een schepje bovenop. Bij binnenkomst in de dis- tributiecentra worden de salades gekeurd. Ze dienen onberispelijk van smaak en uiterlijk te zijn. Bo- vendien wordt van tijd tot tijd de samenstelling gecontroleerd en het bedrijf ge'inspecteerd. Eigen kwaliteit Kwaliteitsbewaker Eegerdingk van AH'Het is onze taak om het pro dukt dat in goede staat is ontvan- gen aan de consument over te dra- gen in even goede conditie. Hierbij is een lage bewaartemperatuur in de winkels erg belangrijk om de ge- wenste houdbaarheid te kunnen ga- randeren.' Nauwkeurig recept 'De kerrie voor onze salade wordt speciaal gemaakt,' zegt de heer Hage. 'Voigens een nauwkeurig re cept en op een ambachtelijke ma- nier. De grondstoffen worden niet gemalen, want dat geeft wrijving en warmte, maar gekneusd door, zeg maar molenstenen. De smaak blijft daardoor beter bewaard. Het resultaat is een geurige kerrie, waaraan iets meer gemberpoeder en djahe zijn toegevoegd dan aan andere kerries. Vandaar de iets zoetige smaak. In Engeland of In dia zou men deze kerrie te zoet vin- den. Daar kom je meer „hot cur ries" tegen.' Kant-en-klaar salades zijn vooral in de zomer een uitkomst. Met wat bakjes salade in de koelkast tovert u in een mum van tijd allerlei heerlijke dingen op tafel: borrelhapjes, lunchgerechten en voorgerechten. Wat salade op een plakje gebraden kipfilet leggen. Oprollen, roiletje op geroos- terde boterham met blaadje sla leggen en gar- neren met een takje peter- selie en een plakje tomaat. Een stokbrood in de lengte doorsnijden. Op de onder- ste helft blaadjes sla en plakjes kiwi leggen. Daar- over de sellerie- of kip-ker- riesalade verdelen. Hier- over royaal tuinkers strooi- en. Bovenste helft van het stokbrood er weer op leg gen. Een clubsandwich: drie dunne boterhammen roos- teren. Op de eerste een blaadje sla en een plakje ham leggen, op de tweede sla met kip-kerriesalade en op de derde sla, tomaat en gebakken spek. Steek er een sateprikker doorheen, met als bekroning een druif of een olijf. In vier cocktailglazen een blaadje sla leggen. Een avo cado schillen, in stukjes snijden en door twee ons sellerie- of kip-kerriesalade mengen. Over de glazen verdelen en gameren met een schijfje citroen en een takje peterselie. Van een hard wit broodje het kapje snijden, wat van het broodkruim eruit halen. Het broodje vullen met sa lade, gameren met een takje peterselie en het kapje er half opzetten. Een sinaasappel halveren, partjes met grapefruit- mesje eruit snijden en ver- mengen met kip-kerriesala de. Met deze salade de si- naasappelhelften vullen. AllerHande 29

Allerhande | 1985 | | pagina 29