De lekkersteHp-ovenrecepten staan op de achterkant van elk pak 1-2-3 frites van McCain. V, Roze bolster, bruine pit Graag willen wij rea- geren op uw opmer- king. Doordat het ge hakt in plastic folie wordt verpakt, komt er geen zuurstof meer bij. Er treedt dan een ver- kleuring van het vlees op. Het wordt donker- der, maar de kwaliteit wordt niet aangetast. Van binnen wordt het vlees het eerste grauw. Wanneer u het gehakt uit de verpakking haalt en iets los maakt, zult u zien dat het gehakt na verloop van enige tijd 'bijkleurt' en zijn frisse kleur terug- krijgt. Ik wil vaker gemberbrood! hebben, buiten de re- clame-aanbiedingen om, in sommige regio's bijna geen klandizie. Een voorbeeld hiervan is gemberbrood. In Roermond is vrijwel geen vraag naar rozij- nen- of krentenbrood waarin gember is ver- werkt. Om onnodige verliezen te voorko- men, wordt dit brood alleen besteld indien de verkoop door een aanbiedingsprijs wordt ondersteund. Overi- gens verdient het aan- beveling dit bij gele- genheid eens ter sprake te brengen in ons filiaal. Wij denken met name aan de be- drijfsleider, die zeer gei'nteresseerd is in wensen van de klanten. Geen gelatine in vegetarische gerechten s.v.p.! Het spijt ons zeer dat wij bij de recepten voor vegetarische me nu's over het hoofd hebben gezien, dat daarin gelatine als bindmiddel wordt ge bruikt. In het vervolg zullen wij dit bij deze recepten vervangen door bijvoorbeeld bloem of mai'zena. Nietjes op brood Het dichtnieten van een zakje vleeswaren is inderdaad niet een ideale situatie. Nu zijn wij al enige tijd bezig om in onze winkels een nieuw type weeg/be- prijzingsapparatuur in te voeren. Gelet echter op de hoge kosten die aan deze apparatuur zijn verbonden, ge- beurt dit slechts zeer geleidelijk. Bij het nieuwe appa- raat komen op een plaketiket de soort vleeswaar, het gewicht en de prijs te staan. Bij een AH-filiaal in Haar lem haalde ik gehakt, welis- waar uit een redame-aan- bieding. Van buiten zag het er erg mooi uit, maar toen ik het thuis uitpakte was het van binnen donker- grauw. Als het van buiten roze ziet, verwacht ik dat het van binnen ook zo is. Ik vond het te vies om op te eten. Ook al zit het in de re clame, het moet toch eet- baarzijn. Ikkan me niet voorstellen dat's lands grootste kruidenier knoeit met zijn gehakt. MEVR. A. D„ HAARLEM Als vaste klant van uwfi- liaal in Roermond kom ik regelmatig tot de ontdek- kingdat hetAHGember- krentenbrood of Gemberro- zijnenbrood alleen verkrijg- baar is als het een reclame- aanbieding betreft. Waarom is dit niet het ge- hele jaar door verkrijgbaar? Ik vind dit brood zo smake- lijk. MEVR.L. VAN DE B.-B., HERTEN Bepaalde artikelen AHA! Met veel genoegen heb ik kunnen constateren dat er in uw blad AllerHande ook aandacht wordt besteed aan vegetarische recepten en menu's. Ik ben ervan overtuigd dat u op deze wijze de nog steeds groeiende bevolkingsgroep die vegetarische maaltijden boven maaltijden met vlees verkiest hiermee een groot plezier doet. Toch zou ik willen wijzen op een tot tweemaal toe ge- maakte fout. U gebruikt na- melijk in uw vegetarische recepten gelatine als bind- middel. Gelatine wordt ech- ter uit runderbeenderen verkregen. Het bezwaar lijkt mij duidelijk. MEVR. P. VANB., DENDOLDER Waarom wordt er op de vleeswarenafdeling van Al bert Heijn gewerkt met een nietapparaat om de zakjes dicht te maken? Dit sys- teem is toch zeer gevaar- lijk. Zo'n nietje kan immers gemakkelijk tussen de vleeswaren raken en tege- lijk met de boterham wor- den doorgeslikt. Zou het niet makkelijker en veiliger zijn de zakjes dicht te 'sea- len'? MEVR. A. VANZ.C. WESTERVOORT

Allerhande | 1985 | | pagina 50