ALLERLEI 6ft - Rijst in soorten Een zonnescherm dat altijd past Schoonmaak- azijn tegen kalk let u voor de Pasen eens een echte, heerlijke wildschotel op het menu. U hoeft er per slot niet bij te vertellen, dat konijn bij ons eigenlijk een heel voordelige vleessoort is. U hebt keus uit konijnebout of'n compleet konijn in delen. En u maakt er altijd wat lekkers mee! huismeric Rijst is een uitstekend al- ternatief voor aardappelen. Bij Albert Heijn vindt u de volgende soorten. ZilvervliesrijstV,an de rijst is alleen de dop verwijderd. Het vlies en de kiem zitten er nog omheen. Juist hierin zitten de vitaminen B en mineralen. Kooktijd: ca. 45 minuten. Snelkook-zilvervliesrijst Deze rijst bevatook nog vlies en kiem. De rijst is echter voorbewerkt, waar- doorde kooktijd tot 20 mi nuten is teruggebracht. Parboiled rijst Zilvervlies- rijst die wordt voorgeweekt en gestoomd. Daama wordt de rijst pas gepeld. Deop deze wijze voorbewerkte rijst bevat meer mineralen en vitaminen dan witte rijst. Kooktijd: ca. 20 minu ten. Witte of geslepen rijst: Van deze rijst worden vlies en kiem verwijderd, voor welk doel de korrels worden 'ge slepen'. Deze rijst bevat minder voedingsstoffen dan zilvervliesrijst. Kook tijd: ca. 25 minuten. Voorbewerkte rijst Deze witte rijst wordt eerst voor bewerkt en daarna ge- droogd. Hierdoor wordt de kooktijd thuis verkort tot ca. 7 minuten en krijgt u al- tijd een droge korrel. De bereidingswijze van de diverse soorten verschilt nogal. U vindt deze op de verpakking van de door u gekozen soort. Verschillende toepassingen vragen verschillende oplos- singen. Daarom biedt AH drie soorten zonnescher- men met zeer uiteenlo- pende mogelijkheden. Degebruiktematerialen zijn voor alle schermen de- zelfde: onderhoudsvrij alu minium en weerbestendig acryl doek. Dit doek is ver- krijgbaar in vele kleuren en streepdessins. Exclusief voor AH is een traai dessin met bruine schaduwstre- pen en oranje bies. De bevestiging is eenvou- dig, o.a. doordat de scher men zijn voorgemonteerd. De windschermen zijn ver- krijgbaar vanaf f 199,-, af- hankelijk van type, afmetin- gen en dessin. Er zit twee jaar garantie op. Schoonmaakazijn is er nu ook van het AH-huismerk Albi. Het is een dubbel ge- concentreerde azijnsoort, die uitsluitend voor ontkal- ken of schoonmaakdoelein- den mag worden gebruikt. Het belangrijkste gebruiks- doel is het ontkalken van koffiezetapparaten. In de watertoevoerbuisjes van deze apparaten treedt kalk- aanslag op, waardoor het koffiezetten langer kan gaan duren. Doorspoelen met een oplossing van een deel schoonmaakazijn op drie delen water. Kalkaanslag in een douche- kop kan worden verwijderd door de douchekop bijvoor- beeld een nacht lang in een oplossing van een deel schoonmaakazijn op drie delen water te leggen. Kra- nen kunnen gedurende een nacht worden omwikkeld met een in deze oplossing gedrenkte doek. Wei daama afnemen metschoon water. Andere toepassingen, zoals het schoonmaken van vet- te, zeemleren lappen en het verwijderen van dode in- sekten van gladde opper- vlakken, kunnen worden verricht met een oplossing van een deel schoonmaak azijn op tien delen water. Als u naar de prijs kijkt, is konijn eigenlijk heel gewoon.

Allerhande | 1985 | | pagina 41