Koken met 'smaak makers* We hebben thee voorelke ochtend en thee voor de Paas-ochtend. 3 4 gram2.« 1.98 Als onze naam op de verpakking staat bent u nog goedkoper uit den gebruikt. Kruiden- en specerij- enmengsels zijn vaak niet geschikt, omdat er zout aan kan zijn toege- voegd. Vleeskruiden en braad- of grillkruiden van Albert Heijn be- vatten geen zout. Specerijen zoals peper of nootmuskaat, die u zelf maalt of raspt, zijn smakelijker dan uit een potje. Vlees en groenten kunnen door het meebakken of meestoven van 'smaakmakers' (ui, wortel, prei, champignons, paprika, citroen) winnen aan smaak. Enkele voor- beelden: - vlees bakken met een uitje of eerst insmeren met natriumarme mosterd; - gehakt met bieslook, ui en pa prika; - vis in aluminiumfolie met ui, wor tel en peterselie; - gestoofd vlees met tijm, salie, ore- gano, kruidnagel of laurier; - kip met ui, champignons en to- maat; - groentecombinaties zijn ook erg lekker, bijvoorbeeld worteltjes met doperwten of peultjes, winterwortel met prei, sperzie- of snijbonen met tomaat of champignons, kool met kerrie en rozijntjes, bietjes met ui, rode kool met appel en ui, ratatouil- le, bleekselderij met tomatensaus, bloemkool met kerriesaus, kapucij- ners met gebakken uiringen, venkel met winterwortel; - gebakken aardappelen met ui of prei; - aardappelpuree met peterselie, peper en nootmuskaat; - soep van zelfgemaakte bouillon, zonder zout bereid maar met krui den en specerijen en veel verse soepgroenten erin, of tomatensoep; - zeer smakelijk zijn gemengde ge- rechten, zoals hutspot, hachee, erwtensoep, en bruinebonensoep. Nog wat algemene tips - Aardappelen kunt u voor 2 of 3 da- gen tegelijk koken. Later bakken met ui of peterselie of er puree van maken. In aluminiumfolie verpakt, kunt u een paar aardappelen mee- koken met de gezouten aardappe len. Snijd de stukjes iets kleiner, want de kooktijd is zo wel wat lan- ger. - Neem verse groente en kook deze kort. Een sausje erover kan er meer smaak aan geven. - Stoof bijvoorbeeld een pond vlees- lappen gaar met kruiden en/of spe cerijen. Verdeel het vlees in 5 por- ties met jus erbij en vries dat in. Dan heeft u altijd iets bij de hand. - Maak van gerechten die u lekker vindt maar niet zp vaak maakt, bij voorbeeld erwtensoep, een dubbele portie en bewaar de andere helft in de diepvries. - Brood kunt u invriezen. Maak pak- jes met zoveel sneetjes als u dage- lijks eet. U heeft dan altijd 'vers' brood. Meer informatie Op alle verpakte produkten staat tegenwoordig duidelijk vermeld wat erin zit. Mocht u twijfelen of meer willen weten of mocht u naar aanleiding van dit verhaal iets wil len wijzigen in uw dieet, raadpleeg dan eerst uw arts of dietist. Ook het Voorlichtingsbureau voor de Voeding, postbus 85700,. 2508 CK Den Haag heeft verschillende bro chures over het natriumbeperkte dieet. tEVLON THEE Melange We hebben een uitgebreide seriethee- soorten voor u in de winkel. Klassieke melanges. Lekker als dagelijkse wakker-makers. En bijzondere (zoals Earl Grey en Ceylon) voor als het een beetje feest is. Probeer ze allemaal. Want voordelig zijn ze altijd. Ceylon thee, Earl Grey thee, doos 20 zakjes huismefk doos 20 zakjes a 4 gram 250 i#«7 huismerk

Allerhande | 1985 | | pagina 21