Zoutloos is nog niet zouteloos W r t Tijdelijk lichtgevende hoofdband voor fl»?5 plus 2 Rivella doppen. aanleiding zich te realiseren dat ook bij hen het zoutgebruik aan de hoge kant is. Als u meer met kruiden en spece- rijen werkt, zult u merken dat u - zeker bij de warme maaltijd - steeds minder of zelfs helemaal geen zout hoeft te gebruiken. Broodmaaltijden Als u zoutarm brood moet gebrui ken, kies dan voor de grove brood- soorten. Deze hebben meer smaak dan witbrood en zijn bovendien ge- zonder. Daamaast bestaan er van de broodvervangers, zoals beschuit, ontbijtkoek en roggebrood, veelal ook natriumarme produkten. Mat- zes zijn altijd zoutarm. Zoutarm krentenbrood is er niet, maar het is de moeite waard zelf krentenbrood zonder zout te bakken. Als u zout arm brood roostert krijgt het meer smaak. Er is genoeg variatie voor broodbe- leg. De volgende voorbeelden zijn overigens ook erg geschikt voor diegenen die geen natriumarm dieet hoeven te volgen: - vers fruit en groente, bijvoorbeeld plakjes appel met kaneel, plakjes peer, aardbeien, banaan, tomaat, radijs, komkommer, rettich, avo cado fijngeprakt met ui en peper, gebakkpn plakjes courgette of aubergine, gesmoorde champig nons; -'kwark of Huttenkase met allerlei combinaties, bijvoorbeeld jam of honing, peer met paprika, appel met rozijntjes en kaneel, verse tuinkruiden met ui en peper, vers fruit; - zoutarme pindakaas met plakjes komkommer of banaan; - zoutarme kaas of vleeswaren met tomaat, radijs, komkommer, papri ka, natriumarme mosterd, natrium arme augurken; - ei, roerei zonder zout bereid met champignons, tuinkruiden, tomaat, paprika; - kippelevers zonder zout bereid, met gebakken ui en tomaat; - stukje vis, zonder zout gebakken, met natriumarme mosterd; - balletje gehakt, zonder zout maar met kruiden of specerijen bereid (besmeer het brood dan eens met natriumarme mosterd) - allerlei slaatjes, zelf bereid zonder zout, bijvoorbeeld stukjes gekookte kip, bleekselderij en mandarijntjes met een sausje van yoghurt of na triumarme mayonaise met peper en peterselie; blokjes gekookte aardappel, appel, een hardgekookt ei in stukjes, kleingesneden ui en een sausje van natriumarme mayo naise of yoghurt met bieslook, pe terselie, peper en natriumarme mosterd; stukjes gekookte vis, to maat, gesnipperde ui met een yog- hurtsausje met natriumarme mos terd en peper; - tosti's kunt u maken in een tosti- ijzer, onder de grill in de oven of in de koekepan. Doe er eens een plakje (natriumarme) kaas tussen met tomaat, ui of paprika, of met gember of ananas. Of neem (na triumarme) cervelaatworst met to maat, of plakjes appel of peer met kaneel en suiker, of plakjes banaan met sesamzaad; - bak eens wentelteefjes van zout arm brood; - neem eens geen brood, maar bak flensjes, naturel of met appel, gem ber of rozijntjes. Warme maaltijden Door het toevoegen van kruiden en specerijen kunt u de maaltijden smakelijker maken. Kruiden kun- nen zowel vers als gedroogd wor- I <W)tt U' 4. U ontvangt de hoofdband binnen 6 weken thuis. Naam: Adres: Postcode: \~Zo komt u In het bezit van zo'n lichtgevende Rivella hoofdband. 1Spaar 2 Rivella-doppen. Sla ze plat en stuur ze mee met dit bestelformulier. J 2. Vul dit bestelformulier volledig in en stuur het in een gefrankeer- de envelop naar: Rivella hoofdband-actie, Postbus 1,3980 CA Bunnik. 3. En voeg een Eurocheque, Groene Betaalcheque of girobetaal- kaart ter waarde van f 4,95 bij. Woonplaats: I Stuurt u geen actiedoppen mee, dan brengen wij u de verzendkosten in rekening en betaalt u f 10,-. Deze aanbieding geldt t/m 30 april 1985. /nhoud 1 liter

Allerhande | 1985 | | pagina 19