Bii een Nederlandse winter hoort erwtensoep Erwtensoep kunt u als soep bij een broodmaaltijd eten, maar ook als maaltijdsoep. We geven u hier een recept voor een heel lekkere erwtensoep en wat ideeen om er nog iets extra's mee te doen. MAALTIJD- ERWTENSOEP Voorbereiden: Water met zout, spek, botten en krabbetjes uit pak- ket, en erwten aan de kook brengen en 2 uur zachtjes laten koken. Spek, botten en krab betjes uit de soep ha- len en vlees en spek in kleine stukjes snijden. Bereiden: Groentebij soep voegen, aan de kook brengen en 15 a 20 minuten zachtjes la- ten koken. De laatste 10 minuten rookworst en gesneden vlees toe- voegen en in de soep warm laten worden. Worst uit de soep ha- len, in plakjes snijden en in soep terug doen. Erg lekker met wat plakjes roggebrood of geroosterd brood. Extra lekker 1 Erwtensoep, die een nacht heeft gestaan wordt nog lekkerder. In dat geval de worst pas de volgende dag bij het opwarmen toe- voegen. Extra lekker 2 In de soep een stukje mager spek meekoken. Spek uit de soep halen, in plakjes snijden en apart op roggebrood bij de soep serveren. Belangrijk Erwtensoep die moet afkoelen op een koele plaats zetten (geen koelkast, maar bijvoor- beeld een tegelvloer) en regelmatig omroe- ren. Pas als de soep ge- heel is afgekoeld deze in de koelkast zetten. Koel bewaren is nodig, omdat erwtensoep snel zuur kan worden. Voor een kleine portie een afgepaste hoeveel- heid uit de pan halen en dit apart opwar men. Variant met bruine bonen Op vrijwel dezelfde manier als erwtensoep kunt u ook een heer- lijke bruine bonen-soep maken. In plaats van split erwten bruine bonen gebruiken. De bonen goed wassen en een nacht in ruim water weken. De volgende dag de uitgelekte bo nen verder verwerken, zoals bij het recept voor de erwtensoep. Voor een glad gebon- den soep de bonen door een zeef wrijven. Voor de smaak is dit echter niet nodig. Extra lekker en een tikkeltje exotisch wordt de soep als u er wat chilipoeder of cayennepeper aan toe- voegt. lVz liter water, 1 theelepei zout, 1 erwtensoep/vleespakket, 250 g spliterwten, 1 gesneden erwtensoeppakket, 1 rookworst Voorbereidingstijd: ca. 2 uur en 10 minuten Bereidingstijd: ca. 20 minuten Prijs p.p.: ca. f 2,45

Allerhande | 1985 | | pagina 43