>1 I Probeer nu Seven-Up light. Volop vers, juist nu fantastische leveran- cier van vitamine C. Kleine, stevige spruitjes zijn't lek- kerst en hoeven maar kort te koken. Kinde- ren houden vaak niet van spruitjes. Serveert u ze eens met een sausje of met ge- smoorde uitjes en zure f/;' room. Misschien vallen ze dan meer in de smaak. Witte, groene, rode- en savooiekool. A1 deze koolsoorten kunt u rauw eten als u ze schaaft of fijn snijdt. Kook kool nooit te lang, omdat anders veel waardevolle be- standdelen verloren gaan. Een uitzondering is rode kool, die vrij veel tijd nodig heeft om gaar te worden. Zuurkool is "een witte kool die door toevoe- ging van gewoon zout een gistingsproces heeft ondergaan. Daar- bij ontstaat melkzuur, dat een darmstimule- rende werking heeft en ervoor zorgt dat de vi tamine C in de zuur kool grotendeels be- houden blijft. Het be- vat, in tegenstelling tot andere groenten, veel natrium en daafVan krijgen we in't alge- meen al te veel naar binnen. De uienfamilie Uien. Uien hebben een belangrijke functie als smaakmaker. U kunt ze ook gesneden kopen bij AH. Rauw bevatten ze een beperkte hoe- veelheid vitamine C. Bij bereiding wordt dat snel minder. Prei. Vanouds een ge- liefde en gezonde win- tergroente met alle goede eigenschappen die aan groenten wor den toegeschreven. Bij AH ook panklaar ver- krijgbaar. Prei a la creme vindt u bij de diepvries-groenten. Bieslook. Verse plantjes, in potjes te koop bij uw AH-winkel. Ze staan gezellig in de vensterbank van uw keuken. Bieslook geeft een vleugje lente aan allerlei gerechten en een lekker licht uien- smaakje. Verse peulvruchten Peulvruchten bevatten veel van de voor onze stofwisseling zo be langrijke vezelstoffen. In tuinbonen zit bijzon- der veel vitamine C, maar ze zijn in de win ter niet vers verkrijg- baar. Ook voor snij- boontjes en doperwtjes kunt u nu alleen in de diepvries-afdeling te- recht (en bij de conser- ven in blik en pot of ge- droogd). Doperwtjes zijn rijk aan ijzer. Wei vers verkrijgbaar zijn sperziebonen, maar die zijn tamelijk prijzig. Diepvries boontjes zijn soms voordeliger. Bladgroenten en stelen Spinazie. Niet vers verkrijgbaar in de win ter, maar wel en zeer voordelig uit de diep vries. In de diepvriezer van uw AH-winkel vindt u bladspinazie, gesneden bladspinazie en spinazie a la creme. proefblikje t EXTRACT VOOR DIABETIC:

Allerhande | 1985 | | pagina 31