AllerHande Variaties met GoedkoopVlees St Hacheevlees In stukjes gesneden runderlappen. Ge- schikt voor o.a. hachee en andere stoofschotels. Stooftijd: ca. 2i/2 a 3 uur. Shoarmavlees Gekruid fijngesneden varkensvlees. Geschikt voor broodje shoarma en fantasievolle snelle schotels. Vlees re- gelmatig omscheppen en in 10 minu- ten bruin en gaar bakken. Braadworst Gewoon en grof. Bereid uit fijn of iets graver, gekruid varkensvlees of een combinatie van varkens- en rund- vlees. Worstjes eerst 5 minuten tot te- gen de kook verwarmen, droogdeppen en daama in 15 a 20 minuten bruin en gaar bakken. Rundertartaar Gewicht per stuk ca. 100 gram. Tar- taartjes kruiden en aan iedere kant ca. iy2 a 2 minuten op hoog vuur bak ken. Slavinken Plakjes mager spek gevuld met ge kruid gehakt. Gewicht per stuk ca. 100 gram. Slavinken op middelmatig vuur lichtbruin bakken en op laag vuur in ca. 10 minuten gaar bakken. Regelma- tig draaien. Rundervinken Lapjes mager rundvlees gevuld met gekruid rundergehakt. Gewicht per stuk ca. 100 gram. Vinken op middel matig vuur lichtbruin bakken en op laag vuur in ca. 12 minuten gaar bak ken. Regelmatig draaien. Hamburgers Gepaneerd en ongepaneerd. Bereid van gekruid rundergehakt. Gewicht per stuk ca. 100 gram. Ongepaneerde hamburgers aan iedere kant 3 minu ten en gepaneerde hamburgers 4 mi nuten bakken. Vlees slechts 1 maal ke- ren. Gelderse schijven Bereid uit gekruid varkensvlees met een laagje paneermeel. Schijven aan iedere kant 4 minuten bakken. Slechts eenmaal keren. Cordon bleu-stick Bereid uit gekruid varkensvlees met ham en kaas. Sticks aan iedere kant ca. 6 minuten bakken. Slechts een maal keren. Knakworst Bereid uit gekruid rund- en varkens vlees! Worstjes ca. 10 minuten tot te- gen de kook aan verwarmen of een paar minuten in een klein beetje olie op middelmatig vuur bruin bakken. Varkenslever Plakjes lever met keukenpapier droogdeppen, met kruiden bestrooien, door wat bloem halen, overtollige bloem afschudden en aan iedere kant 5 minuten op middelmatig vuur bak ken. Slechts eenmaal keren. Gekruid gehakt Speciaal gekruid varkens- en runder gehakt. Gehakt tot ballen vormen en op middelmatig vuur ca. 20 a 25 minu ten bakken of ca. 5 minuten bakken terwijl het met een vork wordt losge- maakt. Gehakt half om half Gehakt samengesteld uit 50% var kens- en 50% rundvlees. Geschikt voor vrijwel alle recepten met gehakt. Ge- haktballen ca. 20 a 25 minuten stoven. Losgebakken ca. 5 minuten. Mager rundergehakt Gehakt bereid uit mager rundvlees. Geschikt voor vrijwel alle recepten met gehakt. Gehaktballen ca. 20 a 25 minuten stoven. Losgebakken ca. 5 a 10 minuten. Bouillon- en soepvlees Rundvlees al of niet in blokjes gesne den en speciaal geschikt voor het trekken van magere bouillon. Na bouillon trekken is het vlees behalve voor soep ook heel geschikt voor ra gouts of salades. 250 a 300 g voor 1 li ter bouillon.

Allerhande | 1985 | | pagina 24