Zo bakken en braden In koekepan of braadpan boter of margarine verhitten, vlees aan beide kanten snel bruin bakken (uitgezonderd gepaneerd vlees en lever), vuur temperen, eventueel een scheutje vocht toevoegen en het vlees de aangegeven tijd bak ken of braden. Het vlees regelmatig keren. Bij het braden de deksel schuin op de pan plaatsen om de stoom te laten ontsnappen. Hoeveel boter of margarine? Gebruik voor mager vlees 15 g bo ter of margarine per stukje. Voor vetter vlees 10 g. In een anti-aan- bakpan is dit slechts 5 g. In anti-aanbakpan: minder vet Een anti-aanbakpan is voor o.a. ge- hakt, diverse 'burgers' en braad- worst ideaal. Er is maar een heel klein stukje boter of margarine no- dig om de pan te verhitten. De te bakken produkten krijgen door hun eigen vet een knapperig korstje. Gepaneerd vlees bakken In een koekepan boter of marga rine op middelmatig vuur verhitten. Snel klaar en goedkoop: dat geldt voor de dertig soorten vlees die op de poster op de volgende twee pagina's zijn afgebeeld. U kunt ze op de AH-vleesafdeling vinden, zowel voorverpakt als op de bedieningsafdelingen. Haal de poster uit het blad, hang hem op in de keuken of leg reelgebruiktkc informatie over al deze soorten vlees en de verschillende hem in een veelgebruikt Kookboek. U hebt dan alle bereidingswijzen bij de hand. Op deze pagina geven we u daarnaast nog een aantal tips. Het vlees eerst aan een kant bak ken, keren, en daama aan de an- dere kant. Op deze wijze wordt het korstje knapperig en neemt het niet te veel vet op. Lever die door wat bloem is gewenteld, kan op dezelfde wijze worden gebakken. Lekkere jus Van de vleessoorten die op de pos ter zijn afgebeeld houdt u in het ai- gemeen niet zoveel jus over als van bijvoorbeeld een karbonade of een sudderlapje. De lekkerste jus krijgt u in dit gevai als volgt. Haal het vlees uit de pan, schenk wat koud water in de pan en breng dit aan de kook, terwijl het aanbak- sel met een houten lepel wordt los- geroerd. Laat de jus even koken en voeg wat sauspoeder voor jus of een speciaal jusprodukt toe. Voor de variatie kunt u ook eens een jus met tuinkruiden of uitjes proberen. Gekruide vleesprodukten Hamburgers en andere 'burgers' en 'schijven', braadworst, shoarma- vlees, nasi- en macaroni-vleesmix en gekruid gehakt zijn vleesproduk ten die al tevoren zijn gekruid. U hoeft er dus geen peper of zout meer aan toe te voegen. Natuurlijk kunt uwarieren met bijvoorbeeld een uitje, wat groene kruiden, to- maten en diverse groenten. Kip braden Het knapperig braden van kip met vel is het lekkerst als dat gebeurt in een combinatie van olie met boter of margarine. Nadeel is dat het nogal spettert. Gebruik daarom voor kleine stukken de braadpan in plaats van een koekepan. Kip altijd goed gaar bakken of braden. Van ontdooide diepvrieskip nooit het ontdooiwater gebruiken. Hele kip lekker uit de oven Het in de oven braden van kip heeft twee voordelen: het is de makke- lijkste methode en de kip krijgt een heerlijk knapperig korstje. Verwarm de oven voor op 225°C of gasstand 5. Wrijf de kip van binnen en van buiten in met kruiden en laat deze ca. 15 minuten intrekken. Leg de kip in de braadslee en zet deze ca. 60 minuten in de oven. U kunt de kip natuurlijk ook aan een braadspit steken en met alleen bo- venwarmte op de maximale grjjj? stand grillen. AllerHande 23

Allerhande | 1985 | | pagina 23