ZOETE VULLINGEN HARTIGE VULLINGEN muis Pannekoeken eten is een piezier, vooral als u tevoren een aantal verschillende vullingen maakt. Warme vullingen zet u op een rechaud. Vlak voor de maaltijd bakt u een grote stapel pannekoeken. ledereen kan dan zelf een heerlijke vullmg voor zijn of haar panne- koek uitkiezen. Bak niet te grote pannekoeken, dan is er meer variatie met vullingen mogelijk. BASISRECEPT PANNEKOEKEN Voorbereiden: In een kom bloem, melk, eieren en zout doen en mixer tot een glad beslag klontjes kloppen. De kom met een schone doek afdekken en het beslag minstens 1 uur op een warme plaats in de keuken laten staan. (Desgewenst kunt u natuurlijk ook pannekoekenmix gebruiken. Volg dan de gebruiksaanwijzing op de verpakking.) Bereiden: Boter of margarine smelten, iets laten afkoelen en door beslag kloppen. In koekepan klontje boter smelten en wat beslag in de pan laten lopen. Pannekoek aan een kant bruin bakken en keren zodra de bovenkant droog is. Andere kant van de pannekoek bruin bakken. Voor het bakken van de volgende pannekoeken is geen extra boter meer nodig, omdat dit al door het beslag is geroerd. Zo blijven de pannekoeken warm Leg op de bodem van een braadpan een omgekeerd schoteltje. Zet de pan op een laag pitje op een vlam- verdeler. Leg de gebakken panne koeken in de pan en sluit deze tus- sen het bakken door. Zoete vullingen zijn kant en klaar te krijgen, maar u kunt er ook een paar zelf maken. Kant en klaar zijn o.a. poedersuiker, stroop, hagelslag, honing, jam, hazelnoot-chocolade- pasta, gestampte muisies, FRUITSALADE Voorbereiden: Fruit schoonmaken en in stukjes of plakjes snijden en bedruppelen met wat citroensap. In een steelpannetje jam met 2 eetle pels water verwarmen. Fruit er- door roeren en tot gebruik in koel- kast bewaren. Tip: Wat zure room apart bij deze vulling geserveerd is verukkelijk. WARME KERSENSAUS Bereiden: In steelpannetje kersen met sap, kaneel en suiker aan de kook brengen. Aardappelmeel met beetje water los roeren en door kersen mengen. Saus ca. 2 minuten zachtjes koken en op rechaud warm houden. AARDBEIENKWARK Voorbereiden: Kwark en jam goed met garde door elkaar kloppen. Slagroom met suiker stijfslaan en luchtig door kwark scheppen. Tot gebruik in koelkast bewaren. Ook voor hartige vullingen kunt u kiezen tussen kant en klaar en zelf- gemaakt. Kant en klaar zijn bij- voorbeeld ragout uit blik, geraspte kaas, verse kaas met kruiden (o.a. Boursin), saus uit een flesje. GEHAKTSAUS Voorbereiden: Ui pellen en in stuk jes snijden. Paprika wassen, zaad- lijsten verwijderen en in stukjes snijden. In koekepan olie verhitten en hierin ui en paprika ca. 3 minu ten zachtjes bakken. Gehakt en eventueel basilicum toevoegen en meebakken, terwijl het met een vork rul wordt gemaakt. Sauspoe- der met 21/2 dl water los roeren. Bij gehakt schenken, al roerende aan f de kook brengen en 5 minuten zachtjes laten koken. Op smaak brengen met peper en zout. Bereiden: Saus verwarmen en op rechaud warm houden. GEBAKKEN CHAMPIGNONS Voorbereiden: De champignons schoonmaken en in plakjes snijden. Ui pellen en heel fijn snijden. In Nieuw piezier met pannekoeker (4 a 5 personen) 500 g bloem, IVi liter melk, 5 eieren, 1 theelepel zout, 100 g boter of margarine Voorbereidingstijd: ca. 5 minuten 1 uur) Bereidingstijd: ca, 30 minuten Prijs p.p.:ca. 1,00 18 AllerHande 1 appel, 1 sinaasappel, 1 banaan, citroensap, 3 eetlepels abrikozenjam Voorbereidingstijd: ca. 10 minuten 1 blik kersen op sap, snufje kaneel, ca. 50 g suiker, 2 eetiepels aardappelmee! Bereidingstijd: ca. 5 minuten 1 bakje magere kwark, 3 eetlepels aardbeienjam, liter slagroom, 1 eetlepel suiker Voorbereidingstijd: ca. 7 minuten 1 ui, 1 paprika, 250 g rundergehakt, 1 eetlepel olie, (mespunt basilicum), 1 zakje tomatensaus, peper, zout JET Voorbereidingstijd: ca. 15 minuten Bereidingstijd: ca. 4 minuten 1 bakje champignons, 1 ui, klontje boter of margarine, 50 g spekblokjes, peper

Allerhande | 1985 | | pagina 18