ALLERLEI m Weetab/x Meteen mespuntje Marmite maakt uermeervan. Meer doen met citroen Klapstuk: de tweede dag nog lekkerder Mosselen: snel voorafje if»r- jr Zo'n gewone citroen is eigenlijk een heel veelzijdig ingredient in de keuken. Met een paar druppels ci- troensap brengt u allerlei gerechten en sausjes per fect op smaak. Ook in thee, longdrinks en een warme wintergrog is citroen erg lekker. Schijfjes of partjes citroen op viees- en visgerechten zijn niet alleen fraai als gar nering, maarook erg nut- tig. Het zuur helpt namelijk het vet afbreken. Vanwege deze eigenschap is het ook handig om een kommetje water met citroensap bij de hand te hebben, als u bij- voorbeeld gamba's eet, die u aan tafel nog moet pel- len. U kunt dan af en toe uw vingers wassen, voordat u weer uw bestek of glas pakt. Citroen kunt u ook gebrui- ken om verkleuring tegen te gaan. Als u van tevoren bijvoorbeeld rauwe witlof klaarmaakt, champignons snijdt of een fruitsalade maakt en u sprenkeiter wat citroensap over, dan blijft de mooie lichte kleur intact. Zo veelzijdig is zo'n sim- pele citroen. Bij klapstuk denkt iedereen meteen aan hutspot. Dat is nu eenmaal een eeuwen- oude combinatie. Klapstuk is doorregen vlees, dat op een bepaalde plaats tussen de ribben en de borst van een rund zit. Het is wat taai en grof van structuur. Daarom moet u klapstuk koken of het een aantal uren laten sudderen. Dan Is het heerlijk in huts- pot. Als u een flinke portie maakt, kunt u wat overhou- den voor de volgende dag. Want door smaakovemame is hutspot met klapstuk de tweede dag nog lekkerder! Importeur: H. Barends b.v., Den Haag. Importeur: H. Barends b.v., Den Haag len verdelen. Een sausie roeren van drie eetlepels zure room of mayonaise, een eetlepel tomatenket- chup en een scheutje sher ry. Op smaak brengen met wat peper en zout. Schenk het sausje over de mosselen en serveer er eventueel wat geroosterd brood bij. Met mosselen uit een potje is erg snel een lekker voor- gerecht of een hapje bij de lunch te maken. Een potje mosselen van het merk Zeelands Roem (200 g) is voldoende voor twee tot drie personen. In twee a drie glazen een blaadje sla leggen. Daar- over de uitgelekte mosse- Postbus 146 Rljswijk McCORMICK Sauspocdcrvoor Importeur: H. Barends b.v., Den Haag

Allerhande | 1985 | | pagina 17