MET CARMELWORDT T EXTRA FEESTEUJK Met Avocado als voonafje. Met Sharon - shake als toetje. ALLERLEI Kaarsvlek wegstrijken Royaal gevuld feestbrood Hartverwarmend drankje op oudejaarsavond C^/irnn C knl/t* Avocado's met vinaigrette- saus, voor vier personen. 2 grote rijpe avocado's, 1 eetlepel citroensap of kruidenazijn, zout en peper (uit de molen), 2Zi eetlepel olie (bij voorkeurzonne- bloemolie), franse mosterd. Roer eerst in een kommetje de citroensap ofde azijn met zout en peper. Is het zout opgelost, idop dan de olie er beetje voor beetje door en daarna een mes- puntje mosterd. Halveer de avocado's en wip de pitten er voorzichtig uit. Schenkdesaus in het 'kommetje' waar depitzat. De rest van de saus even- tueel apart serveren. Een lichtgeroosterd sneetje brood maakt er een smakelijk voorgerecht van. Sharon Shake, voor vier personen. Zi liter koude melk, 4 sharon- vruchten, 1 eetlepel suiker, 1 zakje vanillesuiker, 4 bollen vanille-ijs, wat kaneelpoeder. Doe de melk met de geschilde en kleingesneden sharons, de suiker en vanille suiker in een grote kom en pureer met de mixer. Laat afkoelen in de koelkast en verdeel over vier hoge glazen. Schep een bol room- ijs in elkglas, bestuifze met wat kaneelpoeder en versier met een schijfje sharon. Kaarsvet op uw mooiste ta- fellaken, op kledingstukken of op het tapijt hoeft de feestvreugde niet te beder- ven. U laat eerst het vet goed stollen, waarna u zo- veel mogelijk wegschraapt met de botte kant van een mes. Daarna legt u een stuk wit keukenpapier (dus zonder gekleurd motief) op de vlek en u gaat daar met een warme strijkbout over- heen. Het kaarsvet smelt dan en wordt meteen door het papier opgezogen. Weg vlek! Overigens is het natuurlijk altijd beter te voorkomen dat een kaars gaat druipen met het risico van vlekken. Zet kaarsen daarom nooit op de tocht of boven de verwarming. Hebt u uw kaarsen dan ook nog bij AH gekocht, dan weet u zeker dat ze niet druipen! Speciale kerstbroden en ■stollen van AH maken het kerstontbijt extra feestelijk. Zo is er een kerststol met amandelspijs (gewicht 1 kg), verpakt in een fraaie doos en daarom ook ge- schikt om als kerstattentie weg te geven. Maar mis- schien geeft u wel de voor- keur aan een originele Duitse stol. Die is wat har der en steviger. Dat is niet zo omdat deze minder vers zou zijn. Een echte Duitse stol hoort nu eenmaal wat drogerte zijn. Veel smeuiger zijn de spe ciale, luxefeestbroden. Deze zijn rijk gevuld met vruchten en amandelspijs, waardoor de houdbaarheid aanzienlijk langer is. Deze luxe feestbroden worden na een paar dagen juist lek- kerder. Dat komt door de heerlijke geur en smaak van de vulling, die door het I hele brood trekken. Het kaneelstokje haalt u uit de pan en de warme ci- troenwijn schenkt u in de glazen. Zo gemakkelijk is dat... en lekker! Warme wijn is traditioneel een drankje voor feestavon- den op donkere december- dagen. Denkt u maar aan bisschopswijn voor Sin- terklaasavond. Voor de oudejaarsavond is warme wijn met citroen een bijzondere variatie, die ge makkelijk is k[aar te ma ken. U wast een citroen en snijdt hem in schijfjes. In een pan (niet van alumi nium) 0,7 liter rode wijn met 3 dl citroensiroop en een kaneelstokje verwar- men. Niet laten koken. U zet de glazen klaar, doet er een schepje bruine suiker in en een schijfje citroen.

Allerhande | 1984 | | pagina 59