Bij de Kerst hoort een feestelijk aangeklede tafel. Daarvoor geven we u hier enkele suggesties, die u deels bij een borrel en deels tijdens het kerstdiner kunt gebruiken. U kunt er een paar uitkiezen, maar combineren kan ook. gen tegen elkaar plak- ken. Het figuurtje om het rietje vouwen en dichtplakken. Duo-onderzetters De onderzetters voor de glazen zijn gemaakt van twee kleuren folie. Flonkerende cocktailprikkers Voor deze gelegenheid worden ook de cock tailprikkers met kerst- motieven versierd. Stervormige placemats De borden staan op veelpuntige sterren. Knip een ster uit ge- kleurd aluminiumfolie. De punten van de ster beplakken met plak- sterren. Knip de ster na van stevig plakplas- tic en leg deze over de ster van folie. Kleine bloemstukjes Tussen de borden kunt u een klein bloem- stukje zetten, waarin u een paar lange taart- kaarsjes steekt. Glanzende servetringen Teken op dik zilverpa- pier een reep van ca. 12 x 2,5 cm. Teken aan beide uiteinden een halve ster. Knip het ge- heel uit. De strook vlak onder de halve sterren Sandwich-ster Een schaal sandwiches krijgt iets bijzonders als u daar gevouwen servetten tussen legt, waardoor een kerst- ster wordt gevormd. Kerstprik De kinderen krijgen li- monade met een rietje waarop sterretjes of andere kerstmotieven zijn bevestigd. Deze worden op dezelfde wijze als de menukaart gemaakt. Dus steeds een aantal dubbelge- vouwen sterretjes of cirkeltjes met de rug- tot de helft inknippen, zodat u de uiteinden in elkaar kunt schuiven en een hele ster ont- staat. Driedimensionale menukaarten Knip uit gekleurd pa pier zoveel sterren als er gangen in het menu zijn. Vouw de sterren dubbel. Leg de gevou wen sterren op elkaar en plak ze met de rug- gen tegen elkaar. Schrijf op elke „blad- zijde" een gang van het menu en de daarbij be: horende wijn. Bijzondere bonbons De bonbons bij de kof- fie serveert u in mand- jes, die uit aan elkaar gelijmde 'peper- en zoutvaatjes' bestaan. U kent ze wellicht nog van de kleuterschool. DECOR VOOR UW KERSTMNER AllerHande 27

Allerhande | 1984 | | pagina 27