ALLERLEI cssss? OMnATT WEL'NS WAT SPECIAALS MAG ZIJN Voordelen van vacuum verpakte zalm en paling Wildsmaak getemd met cranberries Taarten*" die snel klaar zijn Tpmatciv- cr&mesocP Met wat taartmixen in voor- raad hoeft u niet op een on- verwachte gast meer of minder te kijken. Sommige taarten moeten een tijdje in de oven, maar er zijn ook taartmixen waarbij u de bo- dem al kant en klaar uit het pak haalt. Die hoeft u dan alleen nog maar te vullen. Bij AH hebt u een ruime keus uit taartmixen, om van tevoren of op het laat- ste moment klaar te ma- ken. Zo zijn er mixen voor boterkoek, fijne cake, ap- peltaart, appelkruimeltaart, chocolade-cremetaart, kwark-citroentaart, boeren- cake, Schwarzwalder Kirschtorte en Quiche har- tige taartmix. Koude mixen zijn helemaal makkelijk. Die maakt u van tevoren en kunt u tot gebruik in de koelkast zetten. Een bijzondere taartmix, die AH speciaal voor de feestdagen aanbiedt, is Crowny Feestdessertpud- ding met bitterkoekjes en rozijnen en een flesje Ama Cranberries zijn rode, harde bessen met een iet- wat wrange smaak. Ze zijn dan ook niet geschikt om zo te eten. Maar als u er compote van maakt, krijgt u een ideale combinatie met wild. De pittige com pote is namelijk een prach- tige tegenhanger voor de pittige wildsmaak. Cranberries worden ook wel veenbessen genoemd. In het wild groeien zein Noord-Amerika en Europa. In Nederland komen ze voornamelijk op heteiland retto amandellikeur. Geen echte 'taart', maar wel een makkelijke mix voor een heel feestelijk toetje! Terschelling voor. De ver- klaring hiervoor denkt men te vinden in een schipbreuk eeuwen geleden bij Ter schelling. Daarbij zou een vat met cranberries op het strand zijn aangespoeld, waarna vogels de bessen (en daarmee de zaadjes) verder verspreidden. Op een koele, droge plaats kunt u cranberries lang be- waren, zelfs wel enkele we- ken. Invriezen gaat ook uit- stekend, als u er eerst de zachte bessen tussenuit haalt. Gerookte zalm en palingfi- lets zijn delicatessen die bij uitstek geschikt zijn voor de feestdagen. Nu komen er bij zalm grote kwaliteits- verschillen voor. AH biedt u uitsluitend de beste kwaliteit vacuum ver pakte zalm. Bij verse zalm is de kwaliteit door verkleu- ring vaak veel moeilijker te beoordelen. Vacuum ver pakte zalm heeft nog meer voordelen. In de koelkast is ze in gesloten verpakking enkele weken houdbaar. Als de verpakking eenmaal is geopend, kunt u de zalm nog een paar dagen bewa- ren. Goed afdekken met fo- lie en beschermen tegen het licht, want anders gaat door uitdroging de smaak achteruit. Hetzelfde geldt voor va cuum verpakte palingfilets. Die zijn afkomstig van mid- delgrote paling. De kleintjes leveren namelijk geen mooie filets en de grote soorten zijn vaak wat min der smakelijk. foetken

Allerhande | 1984 | | pagina 25