poeder- striker ALLERLEI .-4 De lekkersteTip-ovenrecepten staan op de achterkant van elk pak1-2-3 frites van McCain. Poedersuiker met watervrees Kerst-winkeltijden van AH Kaars op maat in warm water r* f m&rZ NETTO 250 gram - POEDERSUIKER In de meeste keukens komt poedersuiker maareen maal per jaar uit de kast: voor de oliebollen en appel- flappen op oudejaars- avond. Jammer, want poe dersuiker isook ergge- schikt voor pannekoeken, toetjes en taarten. Voor het opbergen en be- waren moet u een absoluut droge plaats zoeken. An ders gaat poedersuiker be- slist klonteren. Dat komt doordat poedersuiker niets anders is dan fijngemalen witte suiker. Vroeger, zo rond de eeuwwisseling, was dat malen een gevaarlijk karweitje. Indemolensont- stond namelijk een meng- sel van lucht en suikerstof, dat zeer explosief was. Er is dan ook menige molen met een daverende knal de lucht in gevlogen. Tegenwoordig verloopt het maalproces volkomen veilig en beheerst. Om het klonte ren tegen te gaan, heeft de fabrikant dehulpvan mo- derne technieken ingeroe- pen. Bovendien worden aan de poedersuiker droog- houdings- en anti-klonter- middelen toegevoegd vol- gens de voorschriften in de Warenwet. Kerstmis valt dit jaar op dinsdag en woensdag. De maandag daarvoor (24 de- cember) zijn alle AH-win- kels geopend van 8.30 uur 's morgens tot 5 uur 's middags. U hebt dus ruimschoots de tijd om die dag nog enkele boodschap- pen voor de Kerst te doen, al is het natuurlijk verstan- dig niet tot het laatste moment te wachten. Op oudejaarsdag maandag 31 december zijn de AH-win- kels open van 1 tot 5 uur in de middag. Voor vestigin- gendienormaliterop maandagochtend open zijn, zal dat ook op 31 december het geval zijn. Van donder- dag 27 tot en met zaterdag 29 december gelden de normale openingstijden. Soms zijn kaarsen net iets te dikom zeineenbe- paalde kandelaar te krijgen. Gepeuter met een mesje is dan een heel gedoe. Boven dien krijgt u op die manier nooit een kaars die precies past. Dat lukt u wel als u de onderkant van de kaars even in warm water houdt en daarna de kaars meteen voorzichtig in een kande laar duwt. Het zachte kaarsvet past zich dan ge- willig aan devormvan de kandelaar aan. Op die ma nier staan uw kaarsen vast en zeker! s -M 2'

Allerhande | 1984 | | pagina 17