MARMER AKTIE MARMEREN KAASSTEL BIJ St. MORET. t wat't ook is, 't is lekker en fris. Drie of vier zegels bij f 3,98? Als u voor een bedrag van bijvoorbeeld f 3,98 of J 3,99 boodschappen koopt, wordt dit be drag volgens de lande- lijke afrondingsregels f 4,00. Daarom heeft u in zo'n situa tie ook recht op vier zegels. Het kan een enkele maal voorkomen dat een caissiere nog niet op de hoogte is van deze regel. In derge- lijke gevalien kunt u zich het beste even tot de bedrijfsleiding wen- den. Wanneer is kaas licht of extra belegen? De smaakverschillen die u bedoelt komen voomamelijk tot stand door verschillen in het rijpingsproces. Jonge kaas (bij AH met groen etiket) is tenminste vier weken gerijpt, licht belegen kaas (rood etiket) is twee maanden gerijpt, belegen kaas (blauw etiket) vier maanden en extra belegen (paars etiket) zeven maanden. Oude kaas (geel-oranje etiket) tenslotte is 10 tot 12 maanden gerijpt. De aanduiding volvet wil zeggen dat tenmin ste 48% vet in de droge stof van de kaas voor- komt. Bij 40+ is dat 40% en bij 20+ is dat 20%. Bij magere kaas (4+) dus 4%. De reden dat het vet- gehalte van de droge stof wordt uitgedrukt, is dat bij uitdroging dit vetgehalte in de totali- teit verandert. Bij het rijpingsproces ver- dampt namelijk vocht, maar 40+ blijft 40+. Het vetgehalte van de totale kaas ligt bij 40+ duidelijk lager, name lijk ca. 22%. Tijdens het rijpen stijgt dit tot ca. 25%. Om verwarring te voorkomen spreekt men daarom van 40+ kaas en niet van 40% kaas. Overigens is het be- langrijk om kaas voor het gebruik voldoende tijd te geven om op ka- mertemperatuur te ko men. Pas dan komen geur en smaak ten voile tot hun recht. Te weinig belangstelling voor 'eet'? De 'Eet'-produkten zijn indertijd geintrodu- ceerd als een goedkoop altematief voor gehakt en braadworst. Door dit voordeel was het voor een aantal van onze klanten aantrek- kelijk Eet-produkten te kopen. Het prijsver- schil tussen Eet-pro dukten en 'gewone' produkten is in de loop der tijd kleiner gewor den. Daarmee nam ook de belangstelling voor de Eet-produkten af, met als gevolg het be- sluit ermee te stoppen. Overigens heeft de be drijfsleider van een AH-winkel een belang- rijke mate van zelf- standigheid en kan hij naar persoonlijk in- zicht handelen. Daar- door kan het inkoopbe- leid per AH-filiaal ver schillen vertonen. Iedere bedrijfsleider zal er echter voor wa ken te veel met zgn. re- touren te moeten wer- ken, omdat dat het re- sultaat van de winkel nadelig bei'nvloedt. Zie voor informatie de aktieverpakking, of neem een bestelformulier mee. Kunt u mij vertellen op hoe- veel spaarzegels ik recht heb als ik bij Albert Heijn boodschappen doe voor een bedrag van bijvoor- beeld 3,98? Ik heb ge- merkt dat de meeste cais- sieres het bedrag naar bo- ven (f 4,00) afronden en dus vier zegels geven, maar laatst kreeg ik in zo'n situa- tie een zegel minder. DHR. K K. TEMAASSLUIS In het kaaswinkeltje van de AH-winkel waar ik regelma- tig kom, is een ruime keus tussen verschillende soor- ten Goudse volvette, bele gen kaas. Ikzou graag wil- len weten hoe de smaak- verschillen tussen deze soorten kaas tot stand ko- men. DHR. B S. TEAMSTELVEEN Wilt u iets weten over produkten die bij AH te koop zijn of over andere zaken die u bij AH tegenkomt? Schrijf het ons: AllerHande, Antwoordnummer 250,1500 VC Zaandam. Vermeld in de linker bovenhoek van briefkaart of envelop: AHA. Vragen die voor een groter publiek interessant zijn, worden in deze rubriek gepubliceerd. Alle briefschrijvers krijgen persoonlijk antwoord. Van de bedrijfsleider van het AH-filiaal waar ikmijn boodschappen doe kreeg ik te horen dat uw 'Eetgehakt' landelijk uit het assorti- ment is genomen. Reden: te weinig belangstelling. Dit verbaast mij. 'Eet' was in de filialen in mijn woon- plaats vaak uitverkocht, omdat er alleen met een rek-voorraad werd gewerkt. Hieruit moet ik de conclu- sie trekken dat in uw filia len devoorraad 'Eet' dus altijd te klein is geweest en dat, indien die voorraad groterwas geweest, het produkt landelijk gezien waarschijnlijk wel een sue- ces was geworden. DHR. JAB. TELELYSTAD ©o©

Allerhande | 1984 | | pagina 47