AUERLEI Cover Girl Zout in soorten M.P.S. De Zonnebloem bijna van stapel Borstplaat f maken: een nauwkeurig werkje De internationale cosmetica lijn, exdusief verkrijgbaar bij Lippenstift nr. 25 en bijpassende nagellak nr. 25 Sunrise Pink; Face shaper in triodoosje nr. 2; Oogschaduw in triodoosje nr. 4 Wild Orchid/Sea Pearl/ Blackcurrant; Natural Lash Mascara nr. 1 zwart. KEUKEHZOUT i^hmeut 3AtT Jozozout, tafel- en keuken zout lijken veel op elkaar, maar verschillen wel dege- lijk. AH verkoopt ze alle- drie. Tafelzout is hetfijnst. Het heeft een speciale be- werking ondergaan, waar- door het minder snel vocht aantrekt. Nezo keukenzout in een strooibus is iets graver, maar toch nog veel fijner dan het zout uit grootmoe- ders tijd, dat bovendien zeer gevoelig voor vocht was. Het bekende Jozozout is een bijzondere soort. Er is jodium aan toegevoegd ter compensatie van het te- kort aan jodium in het drinkwater in sommige Ne- derlandse streken. Om dezelfde reden moet het zout dat bakkers voor hun brood gebruiken wette- lijk dubbel gejodeerd zijn. Zout blijft altijd wat gevoe lig voor vocht. Maar met een theelepeltje rijstkorrels in uw zoutvaatje zult u daar geen last van hebben. Begin december zal het motorpassagierschip De Zonnebloem op Damen Ship Yards in het Friese Bergum te water worden gelaten. Het schip is be- taald uit de opbrengst van de vorig najaar gehouden, succesvolle Zonnebloem- actie, waaraan ook klanten van AH in belangrijke mate hebben bijgedragen. De to tale opbrengst bedroeg 33 miljoen gulden. Aan boord zijn slaapplaat- sen voor 70 gehandicapten en langdurige zieken en 70 begeleiders. De modernste voorzieningen zijn aange- bracht om ook de zwaarst gehandicapte gasten een aangenaam verblijf aan boord te bieden. De veilig- heid oldoet aan de hoog- ste eisen. Er zijn zoveel mo- gelijk brandwerende mate- rialen gebruikt en alle hut- ten zijn voorzien van een Zelf borstplaat maken is niet moeilijk, maar vraagt wel wat nauwkeurigheid. Verwarm voor een middel- grotevorm 150 g suiker in vijf eetlepels water. At en toe roeren. De suiker moet helemaal oplossen; de massa is dan helder. Op een wat hoger vuur laat u de massa eeh paar minu- ten inkoken tot de juiste dikte. Steeds goed roeren en de suikerbrij van uw le- pel laten lopen. De suiker heeft de goede dikte als de laatste druppel van de lepel een kleindraadje trekt. De pan van het vuur halen en snel blijven roeren tot automatische sprinkler- blusinstallatie. Naar verwachting zal M.P.S. De Zonnebloem in mei 1985 vaarklaar zijn. Volgend jaar zullen er 15 tot 20 reizen van 7 dagen mee worden gemaakt in Nederland en Duitsland. Dit jaar wordt weer een na tional 1-2-3 TV-actie met loten gehouden. De op brengst is bestemd voor de financiering van projecten van een twaalftal organisa- tiest.b.v. de geestelijke en de lichamelijke volksge- zondheid. De eerste uitzen- ding is op 13 november. de massa ondoorschijnend wordt en de lepel over de bodem gaat krassen. Dat is het juiste moment om de suiker in een keer in de vorm te gieten, waar u eerst vetvrij papier onder hebt gelegd. De vorm goed aandrukken. Hij kan nogal heet worden, dus gebruik een pannelap. Als de suiker hard wordt, zet u de vorm rechtop en kan het papier eraf. De onderkant kan dan ook afkoelen. Wilt u een kleurtje? Doe dan een halve eetlepel cacaopoeder of op- loskoffie bij de suiker. 4-5 albert heijn

Allerhande | 1984 | | pagina 45