1 van de theesoort op en bevestig de recht- hoeken aan de uitein- den van de koordjes met plakband. Maak op deze manier thee- zakjes tot alle thee- soorten zijn gebruikt. Doe in een zakje een klein potje honing en in een ander een pakje kandij. Vul de doos met de zakjes. een prima bergruimte voor cadeautjes. Laat uw fantasie naar aanleiding van de ideetjes op de foto maar werken. De ver- pakking verraadt hier al de inhoud: in de lip- penstift zit een echt Poets- auto In deze auto van pa pier zitten spons, zeem en shampoo verpakt, zodat de echte auto weer naar hartelust kan worden gepoetst. Stop spons, zeem en shampoo in een lege den doos met gekleurd papier en snijd ramen uit voor-achter-en zij- kanten. Plak eventueel cellofaan achter de ra men. Vouw de vier zijden 1 cm naar binnen om en plak deze strookjes vast op de grote doos, zo dat de voor- en ach- terkant schuin aflopen. Voor de zijraampjes vier driehoekjes knip- pen en deze tegen de zijkanten vastlijmen. Voor de wielen uit ste- vig karton vier cirkels knippen en deze op de zijkanten plakken. Teken deuren op de zij kanten en 'versier' de auto verder door er koplampen, bumpers, nummerborden, ruiten- wissers en achterlich- ten op te maken. 'Tweede leven' voor rollen en kokers Kartonnen kokers van de lege rollen van keu- kenpapier, aluminium- folie e.d., beplakt met gekleurd papier, zijn exemplaar; in de reuzenpotloden zitten kleine kleurpotloden. V Versierde chocoladeletter Pakjesavond zonder chocoladeletters is bijna ondenkbaaf, maar vaak blijven de letters bij het uitpak- ken tot het laatst lig- gen. De vorm van het pakje laat immers niets te raden over. Het wordt pas echt een surprise als dit jaar het bekende pakje opengaat en er zo'n versierde letter uit- komt. Versier de letter door er allerlei snoepjes met wat gesmolten waspoederdoos. Be- plak de doos met ge kleurd papier. Snijd de bodem uit een kleinere doos en snijd de hoeken tot aan de bovenkant open. Haal van twee tegenoverlig- gende zijden een strookje van 3 cm af; de voor- en achter- kant zijn dan langer dan de zijkanten. Beplak de opengesne- chocolade op vast te plakken. U kunt ook allerlei fi- guurtjes van glazuur op de letter spuiten. Voor suikerglazuur roert u 100 gram poe- dersuiker door een eiwit of een beetje wa ter. Kleur het glazuur door er wat limonade- siroop door te roeren. Vouw een puntzakje van een stukje vetvrij papier van ca. 15 x 15 cm. Vul dit voor niet meer dan de helft met het glazuur, vouw het zakje dicht en knip er een puntje af. Hoe gro- ter het afgeknipte puntje, des te breder de streep. Door licht op het zakje te druk- ken kunt u lijntjes op de letter spuiten. Kleurige zakjes Alle lekkernijen die met Sinterklaas wor den gegeven zien er meteen veel leuker uit als ze worden verpakt in kleurige zakjes. Knip uit cellofaan of aluminiumfolie een kwart cirkel. Plak beide rechte zijden op elkaar. Vul de zakjes met noten, zuidvruch- ten, suikergoed e.d. en sluit ze met een lintje. AllerHande 35

Allerhande | 1984 | | pagina 35