Het heerlijk avondje komt snel dichterbij. De tijd om cadeautjes te kopen, surprises te bedenken en gedichten te maken. Vindt u het moeilijk om ook dit jaar weer leuke geschenken en verpakkingen te verzinnen? Deze cadeautjes uit de supermarkt helpen u een eind op weg. Sommige zijn om precies na te maken, andere slechts om te inspireren. Doe-het-zelf bisschopswijn Als alle cadeautjes zijn uitgepakt is degene die dit pakket heeft Ont- vangen wellicht over te halen om de bis schopswijn volgens het recept te bereiden, zo- dat iedereen kan mee- genieten van deze tra- ditionele drank voor pakjesavond. Hang om de hals van een fles rode wijn zak- jes met sinaasappel, een stuk pijpkaneel, 6 kruidnagels en wat sui- ker. Schrijf het vol- gende recept over op een kaart en maak deze met een lintje tus- sen de zakjes vast. Recept voor bisschops wijn: Geef zes kerfjes in de schil van een goed gewassen sinaas appel en stop de kruid nagels erin. Doe de vrucht samen met de kaneel in een pannetje, schenk de wijn erover en laat het geheel op een zacht pitje trek- ken. Niet laten koken! Na een uurtje de toe- voegsels verwijderen, wat suiker toevoegen en de wijn gloeiend heet opdrinken. Ranja met een rietje Een w^rkje van niets, dit glas limonade. Maar als een klein ca- deautje zo wordt ver- pakt krijgt het opeens iets feestelijks. Verstop in de 'lirriona- Cadeau voor theeleuten de' bijvoorbeeld een gummetje, sierhaar- speldjes, een piepklein autootje of een punte- slijper. Maak ge- latinepudding volgens gebruiks- aanwijzing op pak- je. Giet in een plastic glas een laagje van de pudding, leg hierop het in plastic verpakte ca- deautje en vul het glas verder met gela tine. Het mengsel stijf laten worden en er tot slot twee rietjes in steken. Bloeiende bollen Een passende verpak- kingvoor bloembollen is deze papieren bloe- menpracht. Als bloem- pot doet een lege yog- hurtbeker dienst. Verf deze in een felle kleur - of plak er gekleurd pa pier omheen. Doe een of meerdere bloembol len in de beker en sluit deze met een deksel van karton. De bloemen maakt u van crepepapier en ijzerdraad. Knip van een rol crepepapier een strookje van ca. 6 cm. Knip dit aan de bo- venkant om de halve centimeter in en rol het tussen de vingers op, zodat een bloem- hartje ontstaat. Van een afstekende kleur crepepapier een strook van ca. 15 cm afknip- pen en deze aan een kant geschulpt inknip- pen. Rol deze strook om het bloemhartje en bind nu beide stroken met een stuk ijzer draad van ca. 20 cm vast. Steek de papieren bloem met het ijzer draad door de karton- nen deksel. Verras een theelief- hebber eens met zo'n supergrote doos thee- zakjes, waarin een aantal geurige thee- soorten, kandij en ho ning zijn verstopt. Een cadeau om nog vele avonden van te genie- ten. Knip uit stevig papier drie rechthoeken van ca. 5 x 6 cm. De hoek- jes van de rechthoeken schuin afknippen. Schrijf hier de naam 34 AllerHande

Allerhande | 1984 | | pagina 34