bloem afschudden, dan door ei en tenslotte door paneermeel halen. Rest van boter bij bakvet in koeke pan doen en verhitten. Karbonades op middelmatig vuur aan beide kanten lichtbruin bakken. Hierbij gebakken aardappeltjes, worteltjes en beamaisesaus uit een flesje. Bereiden: Champignons schoonma- ken en eventueel de grete exempla- ren halveren. Vlees met peper en zout inwrijven. In braadpan boter of margarine verhitten en hierin de lapjes een voor een aan iedere kant goudbruin bakken. Champignons, uitjes en tijm toevoegen en even meebakken. Witte wijn of water toevoegen, aan de kook brengen en de lapjes ca. 1 y4 uur met de deksel op de pan op een zacht vuur stoven. De lapjes af en toe omleggen. Vlees uit de pan halen. Slagroom met maizena vermengen, door stoof- vocht roeren, aan de kook brengen en 1 minuut laten koken. Op smaak brengen met peper en zout. Het vlees in de saus leggen. Heerlijk met spaghetti en sperzieboontjes. Voorbereiden: Karbonades met pe per inwrijven. In koekepan 40 g van de boter of margarine verhitten en hierin de karbonades een voor een aan beide kanten goudbruin bak ken. Karbonades nog 7 minuten on- der regelmatig keren op middelma tig vuur bakken. Karbonades uit pan halen en op stuk keukenpapier laten uitlekken. Bakvet in koekepan bewaren. Bereiden: Karbonades ieder in een plak ham wikkelen. In bord ei loskloppen. Karbonades eerst door wat bloem wentelen, overtollig Bakken gepaneerde karbo- nades: In koekepan boter of margarine verhitten. Gepa- Voorbereidi ngsti jd: ca. 10 minuten Bereidingstijd: ca. 15 minuten Prijs p.p.: ca. f 2,90 IN WITTE WIJN GESTOOFDE KALFSBORSTLAPPEN 1 bakje champignons. 500g kalfsborstlappen. peper, zout, 50 g boter of margarine, 3 eetlepels uitgelekte zilveruitjes, mespunt tijm, 2 dl witte wijn of watein 3 eetlepels slagroom, 1 eetlepel maizena Bereidingstijd: ca. 90 minuten Prijs p.p.: ca. f 3,65 Deze karbonades zijn te herkennen aan het mooie, magere vlees en aan het lange beentje. Bak deze karbonades nooit te lang, ze worden dan onherroepe lijk droog. Zie voor bakken van deze karbonades bij speklapjes. De baktijd is slechts 8 minuten. GEPANEERDE RIBKARBONADES MET RAUWE HAM 4 ribkarbonades. peper. 60 g boter of margarine, 4 grate plakken rauwe ham, bloem, 1 ei, paneermeel neerd vlees in koekepan leggen en op middelmatig vuur aan een kant licht bruin bakken. Vlees keren en andere zijde lichtbruin bakken. Als men het vlees meerdere malen keert, kan het gepaneerde laagje zacht worden en van het vlees vallen.

Allerhande | 1984 | | pagina 28