Rosbief Fijn, mager rundvlees, dat aan een stuk in oven, braadpan of grill wordt gebraden. Het vlees blijft van binnen naar keuze rood of rose. Braadtijd: ca. 20 a 30 minuten. Kalfslappen Magere lapjes vlees, die gestoofd moeten worden. Heerlijk met o.a. witte wijn, champignons en fijne krui- den. Stooftijd: ca. 60 minuten. Lamsbout met been In Nederland wordt dit fijne vlees weinig gegeten, terwijl het juist voor wat grotere gezelschappen een goed stuk vlees is. Het kan in de oven wor den gebraden. Niet het hele jaar door verkrijgbaar. Braadtijd: ca. 70 minu ten. Biefstuk Fijn stukje rundvlees om snel te bak- ken. Een grotere (en later in plakjes gesneden) biefstuk blijft tijdens het bakken lekkerder dan 2 of 3 kleintjes. Baktijd: afhankelijk van grootte 3 a 6 minuten. Tijdens het bakken vlees in de pan heen en weer schuiven. Kalfsborstlappen Doorregen kalfsvlees, dat heerlijk is in allerlei stoofschotels; ideaal om tot ragout te verwerken. Stooftijd: ca. 75 minuten. Lamsboutplakken Plakken lamsvlees met een klein stukje been. Heerlijk in stoofschotels met een buitenlands tintje. Kan zowel worden gebakken als gestoofd als ge- grilld. Stoof- of baktijd: ca. 45 minuten. Kogelbiefstuk Fijnste deel van de biefstuk. Baktijd: afhankelijk van grootte 3 a 6 minuten. Tijdens het bakken vlees in de pan heen en weer schuiven. Ossehaas Het fijnste maar ook het duurste stukje rundvlees. Bakken als biefstuk en eventueel een klontje boter extra toevoegen. Kalfsfricandeau Dit stuk is eigenlijk de rosbief van kalfsvlees. Het is een fijn stuk vlees, dat het lekerst is als het bijna gaar wordt gebraden.Braadti/d: ca. 20 a 30 minuten. Kalfsoester Dit is de biefstuk van het kalf. Het vlees is het lekkerst als het net niet helemaal gaar is. Bak het dan ook be- slist niet langer dan de aangegeven tijd. Baktijd: 6 minuten. Magere runderlappen De meest verkochte runderlappen. Heerlijk om ouderwets te stoven of te bereiden met allerlei groenten en kruiden. Stooftijd: ca. 2 a 3 uur. Entrecote Lapje van de contrefilet, wordt als biefstuk gebakken. Baktijd: afhanke lijk van voorkeur 4 (voor rood vlees) a 8 minuten (voor rose). Bieflappen Heel mager rundvlees dat beslist niet te lang mag worden gebraden, omdat het anders droog wordt. Bij weinig tijd geschikt voor een snelle stoof- schotel. Baktijd: niet langer dan 30 minuten. Kalfsschnitzel Dun lapje fijn kalfsvlees. Vooral ge schikt om te paneren en daama te bakken. Kan ook gevuld en opgerold worden gebakken. Baktijd: ca. 6 a 8 minuten. Contrefilet Stuk mals vlees met een vetrandje. Het vlees wordt evenals rosbief niet gaar gebraden. Het wordt anders kurkdroog. Op de machine gesneden het lekkerst. Braadtijd: ca. 25 minu ten.

Allerhande | 1984 | | pagina 25