Alierhande Vers Vlees Poster Varkensrollade Vlees is a! gekruid en kan zo in de braadpan, oven of grill worden gebra- den. Past bij feestelijke groentesoor- ten, zoals broccoli en doperwten. Heerlijk met gebakken aardappeltjes. Braadtijd voor een rollade van 750 g a 1 kg: 40 a 45 minuten. Magere varkenslappen Gestoofd het lekkerst. Bijzonder ge- schikt voor (Indische) stoofschotels. Past bij vrijwel iedere groente, spag hetti en rijst. Stooftijd: ca. 60 minuten. Varkensbraadstuk lets doorregen vlees, geschikt om in oven of braadpan te stoven. In stukjes gesneden erg lekker in Indische ge- rechten. Past bij bijna alle groente- soorten. Stooftijd braadstuk ca. 60 mi nuten, in blokjes gesneden ca. 45 mi nuten. Speklapjes Met of zonder zwoerd. Krokant gebak ken zijn ze het lekkerst. Passen goed bij winterse groentesoorten zoals rode kool en zuurkool. Baktijd: 15 minuten. Magere varkensrollade Vlees is al gekruid en kan in pan, oven of grill worden gebraden. In oven of grill het lekkerst. Past bij feestelijke groentesoorten. Braadtijd: ca. 40 mi nuten; niet langer, want dan wordt het vlees droog. Varkensfricandeau Mager en mals varkensvlees dat aan een stuk wordt gebraden. In blokjes gesneden erg smakelijk voor sate. Verrukkelijk met een zachte saus, zo als champignonsaus. Braadtijd: ca. 35 a 45 minuten. Varkenshaas Fijnste stukje vlees van het varken. Per stuk weegt een varkenshaasje ge- middeld 250 a 300 g. Krokant gebakken heerlijk met allerlei sausjes. Baktijd: heel haasje ca. 15 minuten, in plakjes van 1 cm ca. 5 minuten. Varkensfilet en filetlapjes Eigenlijk de entrecote van varkens vlees. In zijn geheel heerlijk om te braden en vooral om te grillen. In lap- jes gesneden om snel te bakken. Bak tijd: aan een stuk ca. 35 minuten, in lapjes ca. 10 a 12 minuten. Hamlappen Magere lapjes van de varkensfrican deau. Kunnen zowel worden gebakken als gestoofd. Wei opletten, want dit vlees wordt vrij snel droog. Ideaal vlees voor allerlei spiesjes. Baktijd: ca. 10 a 12 minuten. Stooftijd: ca. 30 a 40 minuten. Varkensschnitzels Mooie, magere, dunne lapjes van de fricandeau. Geschikt om te paneren of allerlei fantasievolle fijne gerechten van te maken. Baktijd: ca. 8 minuten. Schouderkarbonades Doorregen karbonades met een klein beentje. Vooral lekker als ze worden gestoofd. Stooftijd: ca. 25 minuten. Ribkarbonades Deze karbonades zijn te herkennen aan het magere vlees en het lange beentje. Baktijd: 8 a 12 minuten; vooral niet langer, anders worden ze droog. Haaskarbonades Aan de andere kant van het kleine beentje zit een stukje varkenshaas. Fijnste van de karbonadesoorten. Baktijd: 8 a 10 minuten; vooral niet langer, anders worden ze droog. Doorregen runderlappen Runderlapjes met een randje vet. Vooral geschikt voor stoofschotels, zo als goulash of hachee. Eventueel na het stoven wat van het vet wegsnij- den. Stooftijd: ca. 2 a 3 uur. Riblappen Malse runderlappen met een klein randje vet. Vooral geschikt om in z'n geheel te stoven. Stooftijd: ca. 2j/2 a 3 uur.

Allerhande | 1984 | | pagina 24