ALLERLEI surprise bij uw kopje koffie Een Kaneel, een specerij bijzondere Suikermai's als smaak- maker Proef de zomer in honing van, PETITS GLACES Kaneel is gemalen te koop in potjes en blikjes, maar ook in de vorm van bruine pijpjes. Dat zijn opgerolde stukjes binnenbast van tak- jes van de kaneelstruik. Die komt vooral voor in Sri Lan ka, China, Indonesie en Vietnam. Rond 2700 v. Chr. maakte een Chinese keizer in een traktaat al melding van ka neel. Dearabieren waren eeuwenlang de grote han- delaren in specerijen. Ze wisten lange tijd geheim te houden waar ze hun kost- bare handelswaar vandaan haalden. De grote ontdekkingsreizen van Portugezen en Hollan ders zorgden voor een om- mekeer. De Verenigde Oos- mijlenverindeomtrek te ruiken. Pijpkaneel is alleen bij AH winkelsverkrijgbaardie een McCormick kruiden- en specerijenassortiment voe- ren. tindische Compagnie deed goede zaken, mede dank zij de kaneel. De kaneelstruiken groeiden oorspronkelijk in bet wild, maar de Hollanders legden complete kaneeltuinen aan in Indie en op Ceylon. De kaneelgeur was en is tot Maiskolven kunt u koken en roosteren. U haalt de bladeren en draden eraf en u kookt de kolven in een kwartier gaar. Laat perkolf een halve eetlepel suiker meekoken. Nooit zoutin het kookwater doen, want dan worden de korrelstaai. Voor het roosteren smeert u de kolven in met wat bo- ter. U pakt elkekolf apart in aluminiumfolie en roos- tert deze in een half uur gaar (200°C). Vervolgens roostert u de kolven zonder folie in 5 minuten goud- bruin, nadat ze opnieuw met wat boter zijn inge- smeerd. Desgewenst be- strooien met wat zout. meer mensen ontdekken de vele mogelijkheden van suikermai's. Het is vers (aan kolven) als in blik (gepeld) verkrijg- baar. Hele kolven kunt u zo uit het vuistje eten. Korrels zijn erg geschiktom door andere groenten - vooral salades - te mengen. Een half-liter blikjeis dan vol- doende voor vier personen. Zelfs nu de donkere dagen aanbreken, kunt u nogge- nieten van puur natuur uit de zomer honing. Lekker en bovendien vol hoog- waardige voedingsstoffen. AH voert verschillende soorten en smaken honing in kleinere en grotere be- kers en potten. Bijvoor- beeld raathoning, waarin een stuk raat zit, en klaver- of acaciahoning, al naarge- de bloemen waarvan nectar afkomstig is. Onder het eigen huismerk heeft AH ook Californische klaver- en Mexicaanse ho ning. Uit Rusland komt een goedkope soort. Deze is echter ook minder van kwa- liteit en daarom meerge- schikt als bakkershoning. Koekjes, gebak en rozijnen brood worden extra lekker als u er honing in verwerkt. Ze blijven ook langer vers. Probeer honing ook eens in havermout, via, yoghurt of inde thee. Of op vruchten- toetjes met banaan of grapefruit. Met honing geeft u alles weer een zo- mers tintje!

Allerhande | 1984 | | pagina 13