ALLERLEI Onze koffieklanten kopen Perla Mild nietalleen vanwege de prijs. Tauge lekker op z'n Nederlands Paneermeel pak of oven Kool zout zuurkool uit Als onze naam op deverpakkingstaat bent u noggoedkoper uit. 90 iitttvat Onze Perla Mild behoort intussen tot een van de meest verkochte koffiesoorten van Nederland. Dat zegt genoeg over de smaak en kwaliteit. Alleen in prijs zijn we duidelijk de mindere. NET7C sinds enige tijd ook in gla- zen potten. De verse groente kunt u het best de zelfde dag nog klaarmaken. Enkele dagen bewaren in de groentela van de koel- kastis mogelijk, zonder dat de smaak wordt aangetast. Uitgegroeide kiemen van de katjan-idjoe of mung- boon noemt men tauge. In ons land is het vooral be- kend geworden door ge- rechten uit delndische en Chinese keuken, zoals loempia en tjap-tjoy. Maar ook in de Nederlandse keu ken past deze exotische, vi- taminerijke groente won- derwel. Probeer maar eens tauge in een frisse salade, in een dipsausjeof zelfs in heldere soep. Erg lekker als lunch zijn stukken stok- brook belegd met kwark, komkommer, tomaten en tauge. Tauge is verstekoop en Maar de karakteristieke knapperigheid loopt dan wel terug. Daarom zijn de glazen potten met tauge een uitkomst. Die kunt u gewoon in voorraad heb- ben, altijd bij de hand en al tijd knapperig! Paneermeel is bij uitstek geschikt om talloze gerech- ten van een krokant laagje te voorzien. Het is verkrijg- baar in pakjesvan 150 gram, onder andere van het AH-huismerk. Als u ontdekt dat u te wei- nig paneermeel in huis hebt, dan kunt u het even- tueel ook zelf maken. U legt wat (oud) brood in de warme oven, totdat het he- Al doet de smaak anders vermoeden, bij de berei- ding van zuurkool wordt geen druppel zuur of azijn gebruikt. Voor het maken van zuurkool wordt witte kool in kleine sliertjes ge- sneden. Die gaan laag om laag met zout in een hou- ten of stenen vat. In het vat ontstaat door de inwerking van het zout op de kool een gistingsproces, waardoor de kool verzuurt. Dat proces duurt twee tot acht weken. Zelf zuurkool maken is dus niet moeilijk, maar wel een langdurig en omslachtig karwei. En eigenlijk ook zin- loos, gezien de lage prijs van kant en klaar gekochte zuurkool. Bij AH zijn zowel gewone als wijnzuurkool verkrijgbaar. lemaal is uitgedroogd en bros is geworden. U kunt het dan gemakkelijk met een deegrol fijnrollen. Eventuele korrels eruit ze- ven en er naar behoefte wat zout, peper en kruiden aan toevoegen.

Allerhande | 1984 | | pagina 12