5.98 598 6.95 6ft met een schone thee- doek. - Houd rauwe produk ten en klaargemaakt eten gescheiden. - Zet afgekoeld eten al- tijd afgedekt weg. - Ontdooi bevroren vlees of kip in een ruime schaal in de koelkast. Spoel dooiwa- ter weg door de goot- steen. Was de schaal af in heet water met af-. wasmiddel. Neem ge- morst dooiwater op met keukenpapier en gooi dit direct weg. - Ruim afval op en houd vliegen en andere insekten uit de buurt van voedsel. - Maak de plaatsen waar voedsel wordt be- reid en bewaard regel- matig goed schoon. - Maak de koelkast re- gelmatig schoon met warm sodawater en daama met warm wa ter. -Ontdooi bevroren voedsel in de koelkast, tenzij anders op de verpakking staat aan- gegeven. - Breng uw eten snel aan de kook (100° C) en laat het enige tijd doorkoken. - Zet warme voedings- middelen pas in de koelkast, nadat ze zijn afgekoeld. - Koel verwarmde voe- dingsmiddelen snel af, bijvoorbeeld in koud water. - Bewaar eten dat kan bederven in de koel kast. - Bewaar restanten niet langer dan enkele dagen. - Controleer regelma- tig de temperatuur van uw koelkast. Deze moet 7° C of lager zijn. Overigens zijn de eigen voorschriften bij Al bert Heijn op het ge- bied van de hygiene zeer streng. Op de na- leving ervan wordt zorgvuldig toegezien. Is bleekmiddel goed voor Bloemen? Bleekmiddel is een vertrouwde schoon- maakhulp voor sani- tair en ook nog wel voor het bleken van een handwasje. Maar het is inderdaad waar dat u bleekmid del ook voor snijbloe men kunt gebruiken. Een paar druppels bleekmiddel in een vaas houden de snij bloemen en het water langer goed. Bleekmiddel is ook bij uitstek geschikt voor het desinfecteren van gebruikte bloempotten. Los een halve eetlepel bleekmiddel op in 1 li ter water, doop hierin de bloempotten en bor- stel ze dan af. Op deze manier worden de gif- tige sporenplanten ver- nietigd, die zich op de pot hebben gehecht. Vetvlekken verwijderen met keukenpapier Wij kunnen ons uw ver bazing indenken nadat u met resultaat de vet- vlek had verwijderd, maar daarvoor in de plaats een ongewenste takversiering op de sweater had gestreken. De in de vlekkengids aangegeven methode om vetvlekken te ver wijderen is, zoals li ook hebt ervaren, juist. He- laas wordt daar kenne- lijk niet bij vermeld dat u hierbij onbedrukt papier moet gebruiken. Door de warmte van de strijkbout is het in derdaad mogelijk dat de inkt op de keukenrol enigszins loslaat en wordt 'afgedrukt' op het materiaal dat eron- der ligt. Bij AH zijn ook keu- kenrollen verkrijg- baar, waarop geen mo tief is gedrukt. Ook kleurloos toiletpapier is voor dit doel te ge bruiken. Conqueror sherry, medium dry, fles 0.7 liter Conqueror sherry, dry, fles 0.7 liter Conqueror sherry, cream, fles 0.7 liter Conqueror sherry, 345 fino, fles 0.7 liter00Cj Conqueror sherry, manzanilla, fles 0.7 liter Als onze naam op de verpakking staat, bent u nog goedkoper uit. Wilt u iets weten over produkten die bij AH te koop zijn of over andere zaken die u bij AH tegenkomt? Schrijf het ons: AllerHande, Antwoordnummer 250,1500 VC Zaandam. Vermeld in de linker bovenhoek van briefkaart of envelop: AHA. Vragen die voor een groter publiek interessant zijn, worden in deze rubriek gepubliceerd. Alle briefschrijvers krijgen persoonlijk antwoord. Voorkom vermeerde- ring van voedselvergif- tigers Van een kennis hoorde ik dat een paar druppels bleekmiddel in een vaas de snijbloemen langer goed kunnen houden. Dit komt me erg onwaarschijnlijk voor, gezien de samenstel- ling van dit produkt. MEVR. M. B. TEALPHEN Mijn dochter knoeide vet op een gloednieuwe sweater. De vlekkengids adviseert het kledingstuk tussen goed absorberend papier te leggen en er dan met een warme strijkbout over te gaan. Dit hebikgedaan met vier velletjes keuken papier (twee erop, twee er- onder). Inderdaad, de vetvlekwas niet meer te zien, maar wie sehetst mijn verbazing bij het zien van het complete keukenrol-motief midden op de sweater. Alle moge- lijkheden heb ik geprobeerd om dat motief er weer uit te krijgen, maar niets hielp. MEVR M. H. TEHOOGWOUD De sherry is van't huis. huismerk

Allerhande | 1984 | | pagina 47