3 4 5 6.95 Sopem Is Ossewit goed voor het frituren? Vet dat op de door u beschreven wijze wordt gezuiverd, kan ca. 10 maal worden ge- bruikt en zeker enige maanden in de koel- kast worden bewaard. Voor het resultaat zijn er grote verschillen tussen het soort vet dat wordt gebruikt. Vloeibare vetten, olien dus, hebben veelal een hoger gehalte aan meervoudig onverza- digde vetzuren dan ge- harde vetten. Vanuit het oogpunt van het cholesterolgehalte in het lichaam zou dus aan gebruik van olie de voorkeur kunnen wor den gegeven. Ossewit heeft daarentegen een laag smeltpunt, waar- door de produkten die hierin worden gefri- tuurd minder vet sma- ken. Wat doe ik met de koffiepunten? Voor 250 spaarpunten ontvangt u naar eigen keuze gratis een pak AH Koffie van 250 gram, een pot AH Op- loskoffie van 100 gram of -en dat staatnog niet in de AH koffiefol- der - 'n doos AH Cafe Filtre. Voor 500 punten, dus twee voile spaar- kaarten, krijgt u een pot AH Oploskoffie van 200 gram gratis. De spaarkaart is in alle AH-winkels ver- krijgbaar. De kaart be- vat totaal 25 hokjes voor het opplakken van uw spaarzegels. Heeft u uitsluitend zegels van 10 punten, dan dient de kaart dus vol te zijn. Spaart u punten met verschtllende waarden, dan is het een kwestie van goed tellen. U treft de waardeze- gels van 5,10 of 20 pun ten op alle pakken AH Koffie en op alle potten AH Oploskoffie: - Vijf punten op het 50 grams potje AH Rabat oploskoffie. - Tien punten op elk 250 grams pak AH Koffie, op AH Cafe Filtre en op de 100 grams potten AH Oploskoffie. - Twintig punten op de 500 grams AH bonen- koffie, op de 200 grams potten AH Oploskoffie en op de 2 x 250 grams AH Dubbelpakken kof fie (met 2 x 10 punten). Hygiene bij het bereiden van voedsel Het is voor ons niet mogelijk om na te gaan hoe in uw situatie de voedselvergiftiging is ontstaan. Wei kun nen we u enige advie- zen geven. De afdeling Voorlich- ting van het Ministerie van Welzijn, Volksge- zondheid en Cultuur heeft vorig jaar een folder uitgebracht op het gebied van voeding en hygiene. Jaarlijks lopen honderdduizen- den mensen een voed selvergiftiging op. Voedselvergiftiging kan namelijk ook voor- komen in een schone keuken. Bij voeding en hygiene gaat het vooral om het juist be reiden en bewaren van voedsel. We geven u hierbij graag de belangrijkste punten uit de folder: Voorkom aanwezig- heid van voedselvergif- tigers - Voordat u gaat koken eneten: wasuw han- den met water en zeep; droog ze af met een schone handdoek. Let er op dat kinderen ook goed hun handen wassen. - Houd alle materialen die met voedsel in aan- raking komen goed schoon. Was ze af in heet water met afwas- middel en droog ze af Ik ben in het bezit van een kleine friteuse, waarin ik meestal Ossewit frituurvet gebruik. Na gebruik zeef ik het door een koffiefilter- zakje en bewaar het in een stenen schaaltje in de koel kast. Kunt u mij vertellen hoe lang Ossewit op deze wijze kan worden bewaard en of Ossewit meer of min der geschikt is voor het fri turen dan andere vetten. MEVR. Th. DM, ZANDVOORT Al geruime tijd spaarikde punten op de pakken koffie van Albert Heijn. Kunt u mij zeggen hoeveel ik er no- dig heb om ze te kunnen inwisselen? DHR. H.D. H. TEGRONINGEN AHA! Om onverklaarbare rede- nen heeft mijn man on- langs een lichte voedselver- giftiging opgelopen. Ik maak altijd gebruik van verse produkten en neem ook de grootst mogelijke hygiene in acht. Kunt u mij adviseren hoe ik voedsel- vergiftiging kan voorko- men? MEVR. C. B. -E TE AMSTERDAM jf! "l 1983 Notre Dame des Veilles, Cotes du Rhone, fles0.7 liter5.95 1982 Beaujolais, fles 0.7 liter R QR -l a c. S"^ 1982 Domaine St. Francois Xavier, Gigondas. fles 0.7 liter 1Q.95 1982 Crozes Hermitage, lies 0.7 liter yTgij 1983 Cotes du Rhone Villages, fles 0.7 liter

Allerhande | 1984 | | pagina 46