Zelfgemaakte bouillon: de basis voor de lekkerste soepen .Van bee (bouillon ket met 2 eetlepels pa- neermeel en wat zout en peper vermengen en er balletjes van draaien. De gezeefde bouillon aan de kook brengen, balletjes toe- voegen, opnieuw aan de kook brengen, zakje gesneden soepgroente toevoegen en de soep niet langer dan tien minuten zachtjes laten koken,zodat de groente knapperig blijft. Eventueel het vlees van de bouillon toevoegen. Kippesoep In plaats van rund- vlees 500 g kip gebrui- ken (bijvoorbeeld kip- karbonades). Op de- zelfde wijze bouillon trekken. De bouillon in plaats van 2 x D/2 uur nu 2 x 1 uur laten trek ken. Het kippevlees van de botjes halen en in stukjes verdelen. De gezeefde bouillon aan de kook brengen, een handje vermicelli toe voegen en ca. 6 minu ten laten koken. Kippe vlees en 2 eetlepels ge- hakte peterselie toe voegen, soep nog 1 mi- nuut koken en serve- ren. Exotische consomme Verdeel 100 g gamalen en 4 in dunne plakjes gesneden gemberbol- letjes over vier borden of kommen. Breng ca. 0,8 a 1 liter zelfge maakte bouillon aan de kook. Roer er van het vuur af een borrelglas sherry door en naar smaak wat sojasaus. Verdeel de bouillon over de borden en gar- neer ze met wat tuin- kers. Niets islekkerder dan een zelfge maakte bouillon. Moeilijk is die niet te maken. Het zachtjes trek ken, waardoor de bouillon zo sma- kelijk wordt, kost alleen wat tijd. ZELFGEMAAKTE BOUILLON en de bouillon U/2 uur op een zacht pitje laten trekken. Het water moet af en toe opbor- relen. Groenten was- sen en klein snijden, samen met gewassen selderij bij bouillon voegen, opnieuw aan de kook brengen en daama nog D/2 uur met deksel half op de pan laten trekken. De bouillon zeven door een fijne zeef. Voor een heldere bouillon een goed in heet water uitgespoelde theedoek in de zeef leggen en hierdoor de bouillon schenken. De bouillon nu pas met zout op smaak brengen. Vlees in kleine stukjes verde len en later, als u een soep van de bouillon maakt, in de soep ver- werken of er een slaatje of ragout van maken. Belangrijk! Bouillon altijd in een open pan geheel laten afkoelen, voordat hij de koel- kast ingaat. De bouil lon wordt anders snel zuur. Idee: Heeft u een diep- vries of een koelkast met groot vriesvak, dan is het de moeite waard om een paar li ter tegelijk te trekken. Neem 3 a 4 maal de hoeveelheid ingredien- ten van bovenstaand recept. U vriest de bouillon in porties van ca. 1 liter in. Groentesoep Soeppakket gebruiken. been en vlees trekken, zoals hiervoor aangegeven. Het gehakt uit het pak- AllerHande 45 (voor 1 liter) P/2 liter water 250 g soepvlees 1 vleesbeen of 1 schenkel a 300 g snufje tijm, mespunt foelie 10 peperkorrels 2 jeneverbessen, V2 laurierblad stuk prei stuk winterwortel of paar worteltjes, Vi ui paartakjes selderij, zout Bereiden: In grote pan water met vlees en been of schenkel aan de kook brengen. Goed opletten! Zodra water kookt, ontstaat er schuim. Dit schuim zorgvuldig met een schuimspaan afschep- pen, anders kookt de bouillon over en wordt ze later troebel. Tijm, foelie, fijngedrukte peperkorrels, fijnge drukte jeneverbessen en gekneusd laurier blad toevoegen. Deksel half op de pan leggen

Allerhande | 1984 | | pagina 45