ALLERLEI Dezon van hetzuiden Knoflookteentjes in olie bewaren Wijnkaraf weer kristalhelder Groen licht voor sukade CORBIE0S Proef de zon en de sfeer van de schilderachtige Midi, het hart van het Franse zuiden, in deze karaktervoile, fruitige Corbidres V.D.Q.S. wijn. Fles 0.7 liter 3 95 i BsJjr 449 Te lang bewaarde knoflook droogt uit en kan zelfs op den duur gaan verpufveren. Daarom is het verstandig schoongemaakte teentjes knoflook in een afgesloten bekertje of kommetje met olie te bewaren. Uitdrogen is er dan niet meer bij. Zo'n kommetje met schoongemaakte teentjes knoflook is ook handig. U kunt een teentje knoflook met een vork uit de olie ha- len en'm zo in uw knof- lookpers doen. Dat houdt de handen schoon. En de olie kunt u later uitstekend gebruiken, bijvoorbeeld over de sla. Een wijnkaraf met een smalle hals is moeilijk met de afwasborstel schoon te maken. Toch is er een goed middel voor. U doet wat schelpenzand (dat o.a. voor vogelkooien verkrijgbaar is) in de karaf, een beetje wa ter erbij en dan maar schudden. Het zand slijpt alle aan- slag weg en de karaf wordt glanzend schoon. Eigenlijkstamtditfoefjeal uit grootmoeders tijd. Al- leen gebruikte oma voor dit doel vaak koffiedik. De te- genwoordige snelfilterma- ling is echterzo fijn, datu met koffiedik erg lang zou moeten schudden om het- zelfde resultaat te berei- ken. Met schelpenzand gaat het een stuk sneller. Sukade is de geconfijte schil van de sukadevrucht. Die groeit voornamelijk in landen rond de Middel- landse Zee en kan zo groot als een pompoen worden. Het confijten gebeurt door de schillen een tijdlangin suikerstroop te leggen. Net als andere citrusvruchten zoals citroenen en sinaas- appels bevat de schil zoge- naamde etherische olien. Die geven sukade haar spe- cifieke smaak en aroma. Goede sukade met veel aroma herkent u aan een groene, doorschijnende kleur. Het is belangrijk dat udaarop let, want uitge- droogde sukade is vrij hard en niet meer goed te ver- werken als garnering of vul sel. Ziet sukade er bruin uit? Dan is de smaak bitter. U kunt voorkomen dat dit gebeurt door sukade koel en droog te bewaren. Smaak en aroma blijven dan maandenlang goed. ^:pjdWr£®g (Qtuwia

Allerhande | 1984 | | pagina 36