■ALLERLEI iTHgg&S KM tokkki vers rundvlees Bowl blijft lekker Uien niet te lang van tevoren snijden ELKE DAG HETALLERBESTE. De lekkere hondemaaltijd prepareavecdu schillende stappen. Daar- door ontstond enige ver- warring over de vraag welk maatbekertje bij welk was- middel moest worden ge- bruikt. De diverse fabrikanten en ook Albert Heijn hebben het moment waarop hun merken meer werden ge- concentreerd aangegeven door op het pak te vermel- den'nu ingedikt'.Op dat moment werden ook maat- bekertjes aangepast. Zo'n nieuw maatbekertje werd bijverpakt of was op aan- vraag gratis verkrijgbaar. Voor alle duidelijkheid zal Albert Heijn in alle groot- verpakkingen van Albi- totaal, Albimatic, Albibont en Albitex binnenkort weer de juiste maatbeker (met blauweopdruk 'AH 1984') meeverpakken. Bij Albinet kan dit om technische rede nen niet: die maatbeker wordt op aanvraag toege- zonden. De maatbekers voor al deze Albi-wasmid- delen zijn even groot, om- dat ze op dezelfde wijze zijn ingedikt. Fijnwasmiddelen als Albi- fijn en Dreft zijn overigens niet ingedikt. Om verwar- ring te voorkomen zal AH binnenkort ook in Albifijn een maatbeker meeverpak ken met de rode opdruk 'Albifijn'. Bowl is eigenlijk een vreemd woord. De naam komt uit Engeland en is af- geleid van de schaal, waarin dit mengsel van wijn of vruchtesap en fruit wordt opgediend. Die schaal heet 'bowl' en duidt ook de drank aan. Bowl is een heerlijk frisse drank, waarvoor heel veel recep- ten bestaan. Bijvoorbeeld een meloen- bowl. U schept het vrucht- vlees uit een meloen en snijdt dit in plakjes. U schept er drie eetlepels Cointreau over. Het meng sel laat u(afgedekt) in de koelkast twee uur intrek- ken. Daarna voegt u er een fles Rijnwijn (bijvoorbeeld Liebfraumilch) aan toe en een fles droge, witte mous- serende wijn (bijvoorbeeld Deutscher Sekt of Keller geister). Probeert u zelf ook eens een recept. Gebruik daarbij niet te veel zoete vruchten als een banaan of blikfruit op siroop. Beide bevatten veel suiker, waardoor het alcoholpercentage van uw bowl ongemerkt tot een vrolijke hoogte kan stijgen! Uiringen of -snippers kun- nen bitter worden als u ze langer dan een half uur voor gebruik al snijdt. Dat heeft te maken met het in- drogen; het sap van de ui bepaalt voor een belangrijk gedeelte de smaak, Als u een bot mes gebruikt, wordt het sap uit de ui ge- perst en kan eveneens een bittere smaak ontstaan. Een scherp mesje en een goede timing zijn dus nood- zakelijkom de smaak van uien volledig tot zijn recht te laten komen. De tranen bij het uien snij den kunt u overigens in be- dwang houden als u de uien in een doorzichtige plastic zak schilt en snijdt. Nog een tip: als u na het uien snijden een paar drup- pels citroensap op uw han- den sprenkelt kunt u alles vastpakken zonder er een doordringende uiegeur op achter te laten! Rundvlees Frolic fourres a la moelle met rnergvulling Biscuits-regal lekkerkoekies voor tussendoor bereid met -wi.ti ,i a 31

Allerhande | 1984 | | pagina 23