ALLERLEI Smaakverfijners uit de zuivelfamilie Wijnen die steeds lekkerder worden Zo gaan droogbloemen langer mee n Monp. ^OURCREAi O /VIQTiA MAGEKjg KWAKK Steeds meer fijnproevers ontdekken de culinaire kwaliteiten van kwark, zure room en creme fraiche. Ma- gere kwark is de bekend- ste. Hetis ongerijpte kaas en bevat veel eiwitten, na- genoeg geen vet en nauwe- lijks calorieen. Magere kwark wordt veel in toetjes gebruikt. Zure room (of Sourcream) bevat 20% vet. Het is een dikke, friszure room, vooral geschiktals basis voor een saus of om toe te voegen aan koude sauzen. Zure room mag beslist niet ko- ken, want dangaat het schiften. Creme fraiche is in Neder- land vrij nieuw. Hetlijktop zure room, maar is nog fij ner van smaak. Het vetge- halte bedraagt echter 35%. Creme fraiche wodt op dit moment nog niet door AH gevoerd. U maakt er sau zen en dressings, groenten en salades zachter van smaak mee. Ook geschikt voor vis- en vleesgerechten; zelfs voor hete gerechten, want creme fraiche schift niet. Wijn die goed wordt bewaard gaat beter smaken. Zelfs de eenvoudigste Bor deaux wordt lekkerder met een half jaartje rust. Liefst op een donkere plaats en bij een constante, lage tem- peratuur, De betere Bor- deaux-wijnen moet u langer bewaren. Vaak is het lastig om in een wijnrek de bewaarwijnen te onderscheiden van de wij nen die u al kunt drinken. AH heeft daar wat op ge- vonden door vier betere Bordeaux-wijnen te selecte- ren en deze in kistjes van zes flessen te verpakken. Hetzijn 1981 Chateau Le Casse(f 39,- per kistje), 1982 Chateau Les Ram- bauds (f 39,- per kistje), 1982 Chateau La Croix de Chouteau (J 45,- per kistje) en 1982 Chateau Haut-Li- barde(f 49,- per kistje). 1981 en 1982 waren mooie wijnjaren. Afgeschermd te- gen licht kunnen deze wij nen daarom in alle rust hun kwaliteiten ten voile tot ont- wikkeling laten komen. Ze zijn in 1986 en 1987 geheel op dronk, zodat u over twee of drie jaar een aantal fles sen uitstekende Bordeaux kunt serveren! Bosjes droogbloemen kun nen in keuken, badkamer of toilet een zomers sfeertje oproepen. Wie wel eens wat bosjes heeft opge- hangen, weet dat het ook echte stofnesten zijn. En zit er eenmaal een flinke laag stof op, dan is die vaak niet meer te verwijderen zonder de bloemen flink te bescha- digen. Dat kunt u voorko- men door de bloemen met- een na aankoop met haar- lak te bespuiten. Het stof hecht zich dan niet weer aan de bloemen zelf, maar blijft op hetlaagje lak zitten. Daardoor is het er makkelijkaf te blazen en blijven de bloemen veel lan ger mooi.

Allerhande | 1984 | | pagina 13