AARDBEI De Franse Nidi Robuust en vol karakter AARDBEI Het gebied de Midi, aan de Franse zuidkust, is door de natuur wat min der bedeeld dan bijvoorbeeld de Bordeaux of de Bourgogne. De grond is minder vruchtbaar en het klimaat is er warmer en droger. Toch komen er de laatste jaren, dank zij veel inspanningen, steeds meer leuke wijnen uit dit gebied. De wijnen zijn robuust en hebben onmiskenbaar een zuidelijk karak ter. De drie uitgekozen wijnen ko men ieder uit een andere streek in de Midi. De Coteaux de Languedoc komt zoals de naam al aangeeft uit de Languedoc. De Chateau d'Or- naissons komt uit Corbieres en de Chateau de Vaissieres uit de Miner- vois. Bij een gekruid gerecht De wijnen uit de Midi passen uitste- kend bij stevige en meer gekruide gerechten, zoals de pittige gehakt- koek. Lekker als hapje tijdens een gezellige avond of met sla en stok- brood voor een snelle weekend- maaltijd. GEHAKTKOEK 500 g gehakt (half om half), snufje tijm, peper, zout, 50 g boter of margarine Voorbereiden: Spek in kleine reep- jes snijden. Korsten van brood snij- den en brood of beschuiten verkrui- melen. Ui en knoflook pellen en heel fijn hakken. Gehakt vermen- gen met spek, brood, ui, knoflook, tijm, peper en zout en er een ronde, platte koek van vormen (een soort grote tartaar). Bereiden: In koekepan boter of margarine verhitten en de koek ca. 12 minuten aan een kant bakken. Met behulp van deksel keren en an dere kant ook 12 minuten bakken. Warm of koud serveren. Qixr J'I Imssj 100 g ontbijtspek, 4 oude witte boterhammen of 60 g beschuit, 1 ui, 1 teentje knoflook, Voorbereidingstijd: ca. 10 minuten Bereidingstijd: ca. 25 minuten Prijs per p.p.: ca. f 2,10 (als hoofdgerecht)

Allerhande | 1984 | | pagina 11