IDEE in zeef doen, wat kokend water er- over schenken en met koud water naspoelen. Goed laten uitlekken. Voor sausje ui pellen en fijnhakken. In steelpannetje olie verwarmen en hierin ui 2 minuten heel licht frui- ten. Marmelade en azijn erdoor roeren en laten smelten. De saus op smaak brengen met peper en zout en laten afkoelen. Saus door cham pignons en tauge scheppen en ca. 1 uur in koelkast zetten. Bereiden: Sla wassen, uitslaan of droog centrifugeren en de bladeren in een schaal leggen. Champignons met tauge erop leggen. AARDAPPELSALADEVARIATIE Voorbereiden: Appelen schillen, klokhuis verwijderen, in kleine stukjes snijden en direct door de aardappelsalade mengen. Augur ken fijnhakken en samen met bies look en yoghurt door salade schep pen. Eventueel nog op smaak bren gen met peper en zout. Bereiden: Salade in schaal doen en eventueel gameren met partjes hardgekookt ei. Om de smaak van het vlees en de salades beter uit te laten komen, is een stukje stokbrood of een aardap- pel een welkome afwisseling. Aard- appelen kunt u in aluminiumfolie in de as van de houtskool gaar laten worden. Dit duurt ongeveer drie kwartier. Origineler zijn aardappel- spiesjes, die u als volgt klaar maakt. Boen 1 kg kleine aardappe- len schoon en kook ze in ongeveer 18 minuten. Spoel ze af onder koud water en laat ze in een vergiet uit- lekker. Steek een paar aardap- peltjes op een spies en wrijf deze met olie in. Aan iedere kant onge veer drie minuten grillen. Voorbereidingstijd: ca. 15 min. ca. 1 uur) Bereidingstijd: ca. 5 minuten Prijs p.p.:ca. J 1,70 2 appelen 1 bak kant en klare aardappelsalade a 500 g. 4 augurken, 2 eetlepels geknipte bieslook 3 eetlepels yoghurt, peper, zout 1 hardgekookt ei Voorbereidingstijd: ca. 10 minuten Bereidingstijd: ca. 2 minuten Prijs p.p.: ca. f 1,70

Allerhande | 1984 | | pagina 9