ALLERLEI VOOR HET WF.FKF.Nn OF DE VAKANTIE. Middeltjes tegen muggen Gegarandeerd snelle vakantieherinnering Afkoelen met koffie ZWART OF MET NUTROMA?" Na de langste dag worden muggen steeds lastiger. U kunt natuurlijk op jacht gaan met een krant, maar het is effectiever (en min der vermoeiend) om ervoor te zorgen dat die akelige zoemers buiten blijven. Het beste middel is daarvoor nog altijd een goed pas- sende hor in ramen en deu- ren. Zien sommige muggen toch nog kans binnen te ko- men, dan is een spuitbus een probaat middel. Inde grotere AH-winkels is zo'n spuitbus verkrijgbaar. Gebruikt u liever geen spuitbus, laat het dan bin nen een beetje doorwaaien. Muggen kunnen namelijk niet tegen tocht. Als het windstil weer is - en het dus ook niet kan toch- ten - kunt u muggen met een lavendel- of citroen- lucht van uwlijf houden. Een paar druppels laven del-of citroenolie op uw kussen sprenkelen be- schermt u tegen zoemen en steken! Als u net terug bent van va- kantie en thuis weer bood- schappen gaat doen, kunt u het nuttige met het aan- gename verenigen. In veer- tig grote AH-winkels kunt u namelijk uw vakantiefoto's laten ontwikkelen en af- drukken. AH Fotoservice werkt samen met een van de beste (en snelste) ont- wikkelcentrales van Neder- land. Daardoor is het moge- lijk dat de foto's twee da- gen na het inleveren van uw rolletje al klaarzijn. Alle negatief-formaten kun nen worden ingeleverd. Kleurafdrukken op de for- maten 9x9,9x11,5 en 9x13 cm kosten slechts 59 cent per stuk. Afgedrukt op een van de king-size formaten 10x10,10x13 en 10x15 cm kost een kleurenfoto 75 cent per stuk. Mislukte fo to's die doorde snelle ver- werkingper ongeluktoch zijn afgedrukt, hoeft u niet te betalen. Er schijnen mensen te zijn, die niet van huis willen omdat ze dan die lekkere Nutroma in hun koffie moeten missen. Dat hoeft natuurlijk niet. Denkt u maar aan die handige Nutroma cupjes. Deze Nutroma cupjes zijn er nu ook in een vro- lijke vakantieverpakking van 25 stuks. Ga er dus gerust gezellig tussenuit. Als u de cupjes van Nutroma niet vergeet, kan er niets misgaan. Zo klinkt straks op elk vakantieplekje de vertrouwde vraag: Op een zwoele zomeravond is de animo voor een kop koffie bij veel mensen ge- ring. Dat kan op slag veran- deren als u iedereen ver- rast met ijskoffie. Voor vijf grote glazen ijskof fie zet u een liter sterke koffie. Verder hebt u nodig: twee theelepels cacao, een snuifje kaneel, een bor- relglaasje rum, vijf eetle- pels suiker, ijsblokjes en eventueel wat slagroom. Laat de versgezette koffie iets afkoelen en voeg alle ingredienten toe, behalve de ijsblokjes en de slag- room. Goed doorroeren. Verder laten afkoelen, in glazen schenken. Ijsblokjes erbij en eventueel wat slag- room erop.

Allerhande | 1984 | | pagina 33