ALLERLEI Uw zomerfestijn begint bij Albert Heijn Welke olie bij welk recept? NIEUW Big Burgers en Big Ribs van Groko 3*. Zo uit de diepvries op de barbecue, in de koekepan of snet even Royale porties, puur vlees, voor een smakelijk prijsje. Olijfolie: een vrij dure olie, die vanwege zijn karakteris tieke smaak door liefheb- bers zeer wordt gewaar- deerd. Geschikt voor sala des, bakken en braden. Zonnebloemolie: rijk aan meervoudig onverzadigde vetzuren (60-65%). Licht van kleur en neutraal van smaak. Vooral geschikt voor salades, bakken en braden. Maiskiemolie: een wat ster kere, gele olie, eveneens rijk aan meervoudig onver zadigde vetzuren (ca. 60%). Vooral geschikt voor bakken en frituren. Sla-olie: een mengsel van verschillende olien, waar- van soja-olie het hoofdbe- standdeel is. Neutraal van smaak en geschikt voor sa lades, bakken, braden en frituren. Becel-olie: een neutrale olie, die bijzonder rijk is aan meervoudig onverza digde vetzuren (70 a 75%). Ook geschikt voor salades, bakken, braden en frituren. Uit voedingsoogpunt is het verstandig olie te gebruiken met veel meervoudig onver zadigde vetzuren. Deze vet zuren kunnen helpen het cholesterolgehalte in het bloed op peil te houden of te verlagen. Van de bij AH verkrijgbare soorten olie vormen zonnebloemolie, maiskiemolie en Becel-olie een goede keuze, Het is wel belangrijk de olie niettelang entehoog (max. 200°C) te verhitten. Boven die temperatuur ont- staat een chemische reac- tie, waardoor de vetzuren hun werking verliezen. In veel recepten (ook in deze AllerHande) wordt olie gebruikt. Welke olie is ge schikt voor welk gebruik? Hier geven we een over- zicht van de bij AH verkrijg bare soorten. MAISKIEM OLIE J0W1 IUIW V DUNMOUtWl Heeft u nog een oude be- hangrol op zolder liggen, dan kan die van pas komen op een regenachtige zo- merdag. De kinderen kun nen elkaarer prachtigop DIEPVRIES

Allerhande | 1984 | | pagina 26