Een door de zon gebruinde huid vraagt andere make-up dan een blanke 'winterhuid'. Het Cover Girl assortiment - in Nederland exclusief bij Albert Heijn - biedt daarvoor vele mogelijkheden. Niet voor niets wordt deze cosmetica door miljoenen vrouwen over de hele wereld februikt. Of je nu in New ork, Geneve of Amster dam woont, de mode is immers dezelfde. Daarom in dit artikel enkele suggesties voor het gebruik van make-up op een bruine huid. Het belangrijkste: een schone huid Zorgvuldig aangebrachte make-up komt alleen op een schone huid vol- ledig tot zijn recht. Ook restjes van een zonnebrandmiddel moeten dus worden verwijderd. Maak uw huid schoon zoals u ge- wend bent. Met water en zeep of met een speciaal produkt. Dep het gezicht daama met wat tonic of ro- zewater. Breng wat dagcreme op het gezicht aan en laat het bij voorkeur een half uur intrekken als u daama een foundation wilt aanbrengen. Wei of geen foundation? Overdag is het niet beslist nodig een gekleurde dagcreme of een foundation op de bruine huid aan te brengen. Voor een avondje uit is dat wel aan te bevelen. Het geeft de huid een zachtere uitdrukking en eventuele sproeten worden enigs- zins gecamoufleerd. Kies de foundation in dezelfde kleur of slechts een tint lichter dan de eigen huidskleur. Een te lichte tint maakt bleek, terwijl een te donkere tint een onnatuurlijk bruineffect geeft. Kies de voor u juiste kleur uit de moisture make-up serie van Cover Girl. U heeft de keuze uit vijf verschillende kleuren. Voor wie een nog lichtere foundation wil, is het aan te raden de moisture make-up met natte vingertoppen aan te brengen. Zomerse bios Een blusher is's zomers vaak niet nodig. Het mag natuurlijk wel. Een goede keuze is de middelste blusher (kleur Russet-peach) uit de doos Face-shapers nr. 1. Breng de blus her met een kwast op. Begin bij de haargrens en veeg het licht uit in de richting van de jukbeenderen. 's Avonds kunt u een cream blusher gebruiken. 'Indiana nr. 05' is een voor de zomer erg geschikte tint. Breng met de vingers een paar tip- jes aan en werk het met een sponsje van de haargrens naar de jukbeenderen uit. Fijne lijntjes voor sprekende ogen Een dun lijntje met kohlpotlood langs de wimperaanplant maakt ogen sprekender. Laat de lijntjes van boven en van onder mooi tegen elkaar aanlopen. Voor een zachtere uitdrukking het lijntje met een kwastje van binnen naar buiten vervagen. Kies het kohlpotlood in de kleur black-grey nr. 02. Warme tinten oogschaduw Voor de oogschaduw is uitgegaan van warme tinten, die het effect van een mooie bruine huid nog enigszins versterken. Onder de wenkbrauw is de warme, goudgele kleur 'Marigold' aangebracht. Op het ooglid de kleur 'Bronze leaf' (beide zitten in doosje nr. 02 met drie kleuren). Gebruik een wat bre- der kwastje voor het aanbrengen, zodat de kleuren mooi in elkaar overlopen. 's Avonds kunt u de kleu ren wat sterker aanbrengen. Ge bruik een bruine (Marathon, nr. 02) of bruinzwarte (Professional, nr. 02) mascara en teken te lichte wenkbrauwen met een bruin pot- lood (nr. 04) bij. Glanzende lippen Verzorg de lippen goed. Van het vele zonnen kunnen ze uitdrogen. Tijdens het zonnen is het daarom beter geen lipstick te gebruiken. 's Avonds en overdag als u niet aan het zonnen bent heeft lipstick een dubbele functie: het accentueert de mond en het geeft bovendien een beetje verzorging aan de lippen. Kies voor de lipstick een zacht- oranje of zachtrose tint met veel glans, afhankelijk van de kleding die u op dat moment draagt. Voor de zomermake-up op de foto's is 'super lipgloss Coffee nr. 08' geko- zen. Andere combinaties Naast de hier genoemde zijn ook andere kleurcombinaties mogelijk. Bijvoorbeeld 'Scorched earth' op het ooglid en 'Burnt amber' onder de wenkbrauw (samen in een doosje onder nr. 29). Gebruik hier- bij de lipstick 'Natural frost nr. 72'. U kunt natuurlijk ook zelf kleur combinaties samenstellen. De mo gelijkheden die Cover Girl daar voor biedt zijn talrijk. Bedenk wel dat op een gebruinde huid niet te felle kleuren het best tot hun recht komen. Een bruine huid vraagt aangepaste make-up. AllerHande 25

Allerhande | 1984 | | pagina 25