CABAL1ER0 VARIATIES NET IJS NIEUW/cmm.LERO CIGARETTE SHAG/50 GRAM/3,45 door verhitting eventuele schade- lijke bacterien worden vemietigd. Rijpen. Het mengsel wordt in ste- riele tanks gepompt om te rijpen. De eiwitdeeltjes krijgen hierdoor de gelegenheid een maximum aan vocht op te nemen en dat komt de structuur van het ijs ten goede. IJs moet glad, stevig en wat taai zijn. Bevriezen. Onder toevoeging van lucht wordt het mengsel bij een temperatuur van -5°C bevroren tot een zachte, smeuTge ijsmassa. Wist u dat de meeste ijssoorten voor 50% uit lucht bestaan? Afvullen en verpakken. Vanuit de vriezer gaat het ijs naar de afvul- machines. Soms worden sausjes en gameringen toegevoegd en dan is het ijs klaar om te worden verpakt. Harden. In de z.g. hardingstunnel wordt het ijs met verpakking en al snel gekoeld tot -45°C en daama wordt het onmiddellijk vervoerd naar de opslagruimte die een tem peratuur van -30°C heeft. Het AH-ijs wordt met diepvrieswa- gens naar een distributiecentrum vervoerd en vandaar naar de AH- winkels. Het krijgt geen kans te ontdooien, want zowel de diepvries- wagens als de diepvriezers in de winkels hebben een temperatuur van ongeveer -20°C. Zo smaakt ijs het lekkerst Het ijsgebruik neemt geleidelijk toe. Geen wonder, want bijna ieder- een heeft wel een koelkast met vriesvak of een diepvriezer in huis zodat men een paar liter ijs in voor- raad kan hebben. Op de verpakking staat aangegeven hoe lang het be- waard kan worden. Als u regelmatig ijs eet, is het geen gek idee om glazen ijscoupes aan te schaffen. Want ijs kan zo mooi zijn! Met een speciale ijstang, die u in de grotere AH-winkels op de afdeling huishoudelijke artikelen kunt ko- pen, schept u perfecte ronde bol letjes. De tang wel even na ieder bolletje in een bakje koud water dompelen, anders blijft het ijs er- aan plakken. Schepklaar ijs kunt u zo uit de diep vriezer op tafel zetten. Ander ijs kunt u het beste ca. een half uur voor gebruik vanuit de diepvriezer in de koelkast zetten. Een diepvrie zer heeft meestal een temperatuur van -18°C en ijs smaakt't lekkerst als het bij het serveren een tempe ratuur van -10°C heeft. m Frambozensorbet Neem een slank, hoog glas en vul het voor driekwart met vanille-ijs, verse fram- bozen en als u wilt wat an- dere vruchten. Een paar plakjes kiwi of wat donkere kersen staan schitterend! Doe er wat frambozensi- roop of frambozenlikeur bij en spuitwater of bronwater. Garneren met slagroom, een waaier en een mooie framboos. Zomerse aardbeiencoupe Vul een coupe met bolletjes aardbeienijs en leg daarop veelybrse aardbeien. Doe ereen scheutje mousse- rlnde witte wijn (bijv. Perle) bij. Garneer deze heerlijke zomerse coupe met slag- room, een aardbei en een wafeltje. Peche Melba (het favoriete ijsgerecht van de Australische sopraan Nelly Melba) Schep een paar bolletjes vanille-roomijs in glazen ijs coupes. Leg er een halve rijpe perzik of een perzik uit blik bovenop. Gietdaar- over frambozenpuree, die u zelf kunt maken door verse f rambozen door een zeef te wrijven en met wat suiker te vermengen, of gebruik frambozensaus uit een fles- je. Daarop een toefje slag- room en wat geschaafde amandelen. VOORE4ANDRAAIT HEIOM DE Mj 5

Allerhande | 1984 | | pagina 23