Gele lelies, creme violieren en creme alstroemeria: met die drie bloemen maakt u dit schitterende zomerboeket. Als u stap voor stap de aanwijzingenvolgt, zult u merken dat bloemschikken niet zo moeilijk is als het lijkt. Dank zijde violieren haalt u met dit boeket bovendien een geurig vleugje zomer in huis! Voor dit zomerboeket kunt u uitstekend een glazen of por- seleinen bowlschaal als 'vaas' gebruiken. De schaal wordt gevuld met een laagje van 5 cm zilverzand of met oasis. U kunt de oasis met een scherp mesje passend snijden en in de schaal drukken. Zorg er wel voor dat de oasis iets boven de rand van de schaal uitsteekt, zodat de bloemen makkelijker ook van opzij kunnen worden ingestoken. De af- gesneden stukjes oasis kunt u later in kleinere vaasjes alsnog gebrui ken. Vul nu de schaal met warm water en laat het blok oasis goed absorbe- ren. De bloemen zullen dan mooier uitkomen. De oasis kan met een breinaald of met een tonkin-stok worden voorgeprikt, zodat de bloemstelen er makkelijker kunnen worden ingestoken. Van de bloemen moeten de onder- ste bladeren worden verwijderd. Blad dat in het water hangt, doet de bloemen namelijk sneller verwel- ken. U kunt de bloemen vervolgens gaan schikken, als het water in de schaal is afgekoeld. De lelie als verhevene Naar eigen inzicht kunt u natuurlijk diverse soorten bloemen met el- kaar combineren. Het fraaiste re- sultaat geven in het algemeen bloe men van dezelfde kleurtinten. Voor het zomerboeket dat u op deze pagina's ziet, werd gebruik ge- maakt van gele lelies, creme violie ren en creme alstroemeria. Begin met het verwerken van de le lies. Verwijder de meeldraden met een klein schaartje, omdat die vie- ze, moeilijk te verwijderen vlekken kunnen veroorzaken. Naast de gele lelies zijn er o.a. ook oranje en witte soorten. Welke kleur u ook verkiest, verwerk deze 'koninklijke' bloem altijd als de verhevene in het arrangement en laat haar blad ge- rust zien. Op de afbeeldingen vor- men de lelies dan ook het hart van het boeket. De geurige violieren worden er in een krans omheen ge- schikt. Met de fijne alstroemeria, ook wel incalelie genoemd, 'vult' u het boe ket op tot er een rustig geheel ont- staat. Alstroemeria is er ook in ver- schillende typen en kleuren. De bloem is afkomstig uit het oosten van de Verenigde Staten en is het hele jaar verkrijgbaar. Als u de bloem goed bekijkt, ziet u dat ze in- derdaad op een lelie in het klein lijkt. Als u een eigen tuin heeft, kunt u met klimop of bessentakjes het boeket vervolmaken, Verwerk deze materialen tussen de alstroemeria en laat ze enigszins van de schaal afhangen om het geheel een wat losser aanzien te geven. Als u inderdaad een bowlschaal als basis gebruikt, komt zo'n flink boe ket ook het best tot zijn recht op een wat grotere tafel. Vanaf die ta- fel zal het boeket u er in geuren en kleuren voortdurend aan herinne- ren dat het zomer is! Zo'n geurig boeket brengt de zomer in huis 14 AllerHande

Allerhande | 1984 | | pagina 14