ALLERLEI Enzymen mee op vakantie Lange reis kan snel gaan Usblokjes uit voorraad leverbaar Canderel is het eerste zoetniiddel met de natuurlijke smaak van suiker. Bevat geen saccharine en cyclamaten. Canderel heeft geen bittere nasmaak. Dus als u liever geen suiker in uw koffie of thee gebruikt maar beslist de smaak met wilt missen, dan heeft u nu een volwaardig altematief Canderel heeft vrijwel geen calorieen (ofjoules, zoals dat nu offlcieel heet). Een tabletje heeft evenveel zoetkracht als een klontje ^"/INrVfVI suiker, maar bevat niet meer dan 1.5 kJ of 0.3 kcal v/ll lU^KvL Wilt u meer infonnatie over Canderel of een De natuurliike gratis monster? Bel dan: 020-97 55 58. 02940-15410 smaak van SUlker. Omdat een biologisch in- weekmiddel als Albitex en zymen bevat, is het erg ge- schikt voor vakantiewasjes. Het beste resultaat bereikt u als u een emmer met deksel gebruikt. Vul hem met lauwwarm water en een beetje Albitex, doe de vuile kleren erin en doe de deksel erop. Minstens twee uur laten staan en de enzy men doen verder de was voor u. Ze werken tot 60°C, dus heet water is niet no- dig. Alle eiwitvlekken, bloed- en transpiratievlek- ken pakken ze aan, terwijl u intussen van uw vakantie kunt genieten. 'Zijn we er nu al?' Als kin- deren dat zeggen na een vakantiereis, is de tijd om- gevlogen en hebben ze zich onderweg prima weten te vermaken. Met potlood en papier komt u een heel eind. Beproefd en altijd goed zijn de tel- en schrijfspelletjes met num- merborden, bomen, brug- gen en wat u verder onder weg tegenkomt. Of ABC- spelletjes: wie kan een alfa- bet maken van dieren, plaatsnamen, popgroepen of bekende Nederlanders. Erggeschiktvoorinde auto is ook bamzaaien of knobbelen: iedere speler krijgt drie lucifers en neemt er nul, een, twee of drie (naar eigen keuze) in de rechtervuist. De vuisten bij elkaar en dan raden hoe- veel lucifers alle spelers sa- men in hun vuisten heb ben. Wie hetjuiste aantal raadt, mag een lucifer weg- leggen. Winnaar is degene die het snelst met lege han- den zit. s zomers is het handig om een flinke hoeveelheid ijs- blokjes in voorraad te heb ben. Het enige dat u daar- voor hoeft te doen is een aantal malen uw ijsblokjes- vorm met leidingwater vul- len, laten bevriezen en leegkloppen. De ijsblokjes kunt u in een plastic zak in het vriesvak van de koel- kast of in de diepvries be- waren. Als erdan onver- wacht bezoek komt, kunt u lekkere drankjes met veel ijsblokjes serveren. Voor het maken van de ijs blokjes kunt u gebruik ma ken van speelse ijs- vormpjes; die zijn volop te koop. En we herhalen onze suggestie uit het vorige nummer: als u in een aan tal blokjes een kers of een stukje ananas mee laat in- vriezen wordt zo'n zomers drankje extra feestelijk. U gebruikt liever geen suiker; maaruwilt desmaak niet natuurlijke missen. S£4AL£t.O SEAfllE NEDE RLANDBV POSIBUS Z.'S I]

Allerhande | 1984 | | pagina 13