Succes is verzekerd als u op een kinderpartijtje het glaasje prik vervangt door een of meer speciale kinder-cocktails. Niet moeilijk te maken, erg lekker en ontzettend feestelijk om te zien. Misschien ook een goed alternatief voor de talrijke alcoholhoudende cocktails en longdrinks voor volwassenen? Eenvoudige aardbeienbowl (ca. 1,3 liter) 2 doosjes aardbeien, 2 eetlepels ci- troensap, 2 borrelglaasjes aard beien- of frambozensiroop, 1 liter dry ginger ale Voorbereiden: Aardbeien wassen, kroontjes verwijderen en in plakjes snijden. Aardbeien in grote kom doen en vermengen met citroensap en limonadesiroop. Kom tot ge- bruik in koelkast zetten. Bereiden: IJskoude ginger ale voorzichtig roerend opschenken. Serveren in lage glazen met een le- peltje. Bananenyoghurt-shake (1 glas) 1 perssinaasappel, 1 dl bananenyog- hurt, 1 dl karnemelk, eventueel 1 eetlepel honing Bereiden: Sinaasappel uitpersen en sap in hoog glas schenken. Yoghurt en karnemelk toevoegen en met garde goed door elkaar kloppen. Eventueel iets zoeten met wat ho ning. Sprankelende citrusdrank (ca. 1 liter) 1 blikje geconcentreerd sinaasap- pelsap (diepvries), 3/4 liter bronwa- ter citron, 1 borrelglaasje sunsip mandarijn, 1 sinaasappel Voorbereiden: In een grote kan si- naasappelsap doen en in de koel kast laten ontdooien. Bereiden: Bronwater en mandarij- nelimonade al roerend opschenken. Van de sinaasappel schilletjes snij den en hiervan krullen maken. De vrucht pellen en in plakjes snijden. De drank in glazen schenken en gameren met de sinaasappelkrul- len en -schijfjes. Kinderdrank jes om de zomer op te frissen 44 AllerHande

Allerhande | 1984 | | pagina 44