TAFELEN ROND TWEE PIEK Lekker weg in eigen land Tomatensoep Gebakken lever met appel Spinazie Aardappelpuree Prijs: ca. f 2,- per persoon Gebakken lever met appel 4 plakjes varkenslever ca300 g), zout, bloem, 2 a 3 eetlepels rozijnen, 50 g boter, 1 ui, 2 appels. Lever met keukenpapier droogdep- pen, met zout inwrijven en door wat bloem halen (overtollige bloem eraf slaan). Rozijnen wassen en op een zeef laten uitlekken. Ui schoon- maken en in ringen snijden. Appels schillen, met appelboor klokhuizen verwijderen en appels in plakken snijden. Boter verhitten en lever in totaal zeven minuten aan beide zij- den bakken. Lever uit de pan schep- pen en warm houden. Uiringen in braadboter fruiten en na enkele mi nuten schijven appel en rozijnen toevoegen. Appelmengsel over le ver verdelen. Stokbrood in de lengte doorsnijden en in vieren verdelen. Brood met boter besmeren en onderste gedeel- ten met blaadjes sla en plakjes ham bedekken. Eieren pellen en snijden. Ham garneren met plakjes ei en tomaat en een paar uiringen. Bovenste helft van stokbrood erop leggen. E K E N D Ook tijdens vakantie helpt 's lands grootste kruidenier u op de kleintjes te letten. Blijftudit jaar namelijk in eigen land en stelt u het op prijs om ook dan bij AH te kunnen winkelen, dan hoeft u niet naar een AH- vestiging in de buurt van uw vakantiebestemming te gaan zoeken. Als u een briefje of briefkaartje aan Albert Heijn stuurt, krijgt u gratis een adressenlijst van alle AH-winkels thuisge- stuurd. Schrijf in de linkerboven- hoek van envelop of brief- kaart 'AH-adressenlijst' en richt deze aan: Albert Heijn, Antwoordnummer 250,1500VCZaandam (een postzegel is niet no- dig). stallatie (met warmwater- voorziening) verbruikt per jaar zo'n 100 tot 390 m3 gas, afhankelijk van type, merk en afstelling. Als u haar 14 dagen uitzet, levert u dat een besparing van 2,50 tot f 9,50 op. Het gedurende 14 dagen doven van de waakvlam van de geiser bespaart u, bij een gemiddeld verbruik van 100 m3 gas per jaar, even- eenszo'n f 2,50. Wanneer uw c.v.-installatie niet is gekoppeld aan de warmwatervoorziening kunt u de waakvlam al in het voorjaar uitdraaien. Dat levert een besparing op van maar fiefst 25,- tot 95,- per jaar. Het is ook goed om te we- ten dat het middenpitje van een gasfornuis een grate energieverspiller is. Als het de hele dag brandt, ver bruikt het in een jaar bijna evenveel energie als u no- dig hebt voor een jaar lang koken. 2.00 AllerHande 41

Allerhande | 1984 | | pagina 41