ONTBIJT VOOR TWEE KWARTJES GULDEN LUNCH-IDEE Vaste plek voor reserve- motorolie Op vakantie: waakvlam fl voor 1 persoon: Sneetje bruinbrood met kaas en komkommer Boterham met jam of pindakaas Koffie of thee naar keuze (voor kinderen 1 beker melk) Prijs: ca. f 0,50 per persoon Stokbrood met ham en ei Koffie, thee of melk naar keuze Prijs: ca. fl,- per persoon Stokbrood met ham en ei 1 stokbrood, blaadjes sla, boter, 4 plakken schouderham, 2 hardge- kookte eieren, 1 ui, 2 tomaten. I T G E R Een liter reserve-motorolie behoort eigenlijktotde standaarduitrusting van de auto, zeker wanneer u wat langere reizen maakt. Tij- dens de vakantie bijvoor- beeld wordt de auto veel zwaarder belast dan tijdens het dagelijks gebruik. Dat gaat gewoonlijk gepaard met een hoger olieverbruik, waardoor bijvullen nodig kan zijn. Het is dan ook be- langrijk om regelmatig het oliepeil te controleren. Langs de (snel)weg betaalt u niet zelden het drie- tot viervoudige van de winkel- prijs. (Een liter motorolie van het AH-huismerk in plastic flacon - verkrijgbaar in de 4-5 winkels - kost f 3,95.) Als u gewend bent zelf re gelmatig olie te verversen, is het voordeel van motor olie meenemen bovendien datuonderalleomstandig- heden van hetzelfde merk en type olie gebruik kunt maken. Nog een paar suggesties voor als u op reis gaat: kijk de doos met reserve- 40 AllerHande Deze suggesties laten zien dat goedkoper eten niet ten koste van de kwaliteit hoeft te gaan, De hier getoonde gerechten bevatten alle voedingsstoffen die een mens per dag nodig heeft. Heeft u zelf een goed idee voor zo'n goedkope lunch of warme maaltijd? Laat het ons weten: AllerHande, Antwoordnummer 250,1500 VC Zaandam. Vermeld in de linkerbovenhoek van briefkaart of envelop 'Uitgerekend', De beste ideeen zullen worden geplaatst. lampies en zekeringen na, zorg ervoor dat sleepkabel en gevarendriehoek in orde zijn en denk aan een reser- ve-flacon ruitenvloeistof, een autospons en een zeem, een pak tissues, een rol toilet- of keukenpapier en pedaalemmerzakken. Ook al gaat u maar twee weken met vakantie, dan nog is het uit energieoog- punt verstandig om de waakvlam van uw geiser of c.v. met warmwatervoorzie- ning uit te draaien, De SVEN (Stichting Voorlich- ting Energiebesparing Ne- derland) heeft berekend hoeveel u dat in uw porte- monnee kan schelen. De waakvlam van de c.v. in-

Allerhande | 1984 | | pagina 40