FEESTEUJKE PICKNICK MET TudSk™^-" 6 a 8 PERSONEN Voor een aantal van deze gerechten is het beter als ze in de koelbox worden meegenomen. Ze blijven dan lekkerder. Bij een uitgebreide picknick is dat ook wat makkelij- ker, want er zijn meer mensen om een handje te helpen bij het dragen. KERRIE- OF GROENE PEPERSAUS flapjes op een ingevet bakblik leg- gen en 15 minuten iets onder het midden van de oven bakken. De flapjes op een taartrooster laten af- koelen en verpakken. RIJSTSALADE Bereiden: Oven voorverwarmen op 175°C of gasstand 3. De korsten van het brood snijden, het brood in wat water weken en uitknijpen. Ui pel- len en fijnhakken. Ei loskloppen. Gehakt goed vermengen met brood, ui, ei, peterselie, eventueel uitgeperst teentje knoflook, kaneel, nootmuskaat, peper en zout. Het ge hakt overdoen in een kleine cake- vorm. Het brood midden in de oven ca. 45 minuten bakken. Vorm uit de oven halen, keren, het gehaktbrood laten afkoelen en in plakken snij den. Verpakken in aluminiumfolie en tot gebruik in koelkast bewaren. De saus komt kant en klaar uit een flesje. Bereiden: Rijst volgens gebruiks- aanwijzing op het pak koken. Intus- sen de diepvriesgroente 5 minuten in wat water koken. De nog warme rijst vermengen met olie, azijn, pe per, zout, Italiaanse kruiden en groente. De salade laten afkoelen en af en toe omscheppen. In plastic doos overdoen en eventueel met pe terselie bestrooien. Tot gebruik in koelkast bewaren. DRIEDUBBELE EIERSANDWICHES ZOETE BLADERDEEGFLAPJES Bereiden: Oven voorverwarmen op 225°C op gasstand 5. Plakjes blader deeg uitspreiden en 10 minuten la ten ontdooien. Intussen rozijnen 2 minuten in wat water koken en la ten uitlekken. De appel schillen, klokhuis verwijderen en in kleine stukjes snijden. Amandelen fijnhak ken. Rozijnen, appel, amandelen, kaneel en suiker met elkaar ver mengen en op ieder deeglapje wat van dit mengsel leggen. De plakjes schuin dichtvouwen en de randen met water op elkaar plakken. De Bereiden: Eieren door een zeef wrijven en vermengen met de bo- ter, zure room, peper en zout. Drie boterhammen dik met dit mengsel bestrijken. De overige boterham men met boter of margarine be- smeren. Drie boterhammen met de onbesmeerde kant op het eier- mengsel leggen. De beboterde kant dik met gewassen tuinkers be strooien en de overige boterham men met de beboterde kant op de tuinkers drukken. Sandwiches schuin doorsnijden en in folie ver pakken. ai Bereidingstijd: ca. 30 minuten Prijs p.p.: ca. f 0,75 2 oude witte boterhammen, 1 ui, 1 ei, 200 gdroogkokende rijst, 500 g gehakt, 3 eetlepels gehakte peterselie, 2 pakjes groentemix auberge (diepvries), eventueel 1 teentje knoflook, mespunt kaneel, 6 eetlepels olijfolie, 2 eetlepels azijn, mes"punt nootmuskaat, peper, zout peper, zout, 1 a 2 eetlepels gedroogde Italiaanse kruiden, eventueel 2 eetlepels gehakte peterselie Bereidingstijd: ca. 25 minuten Prijs p.p.: ca. J 1,20 Bereidingstijd: ca. 60 minuten 2 hardgekookte eieren, Prijs p.p.: ca. f 1,10 2 eetlepels boter of margarine, 2 eetlepels zure room, peper, zout, 9 witte en/of bruine boterhammen, boter of margarine, 1 bakje tuinkers 6 a 8 plakjes bladerdeeg, 2 appels, 3 eetlepels rozijnen, 3 eetlepels gepelde amandelen, 70 '/2 theelepel kaneel, 2 eetlepels suiker 36 AllerHande Bereidingstijd: ca. 10 minuten Prijs p.p.: ca. f 0,60 s iS A Vv T l.'l'. V TV

Allerhande | 1984 | | pagina 36