Zonneschermen om het hoofd koel te houden Afslanken zonder honger lijden Hou het gezellig op boot of camping Koele dronk uit de thermosfles Zonneschermen hebben nogal wat te verduren en moeten daarom van een duurzame kwaliteit zijn. Oat zijn de schermen die bij AH worden verkocht. Er zijn drie modellen: een windvast armscherm, een windvast knikarm-scherm en een vaste-armscherm. De twee eerste modellen kunnen ook bij flinke wind worden gebruikt. Het vaste- armscherm is eenvoudiger die plaatsen, waar men niet onder het scherm hoeft door te lopen. De gebruikte materialen voor alle schermen zijn de- zelfde: onderhoudsvrij alu minium en weerbestendig acryl doek, verkrijgbaar in vele kleuren en streepdes- sins. Exdusief voor AH is er een fraai dessin met bruine schaduwstrepen en oranje bies, overlopend in een bruine volant. van constructie en daar- door alleen te gebruiken op windvrije plaatsen. Het is wel een stuk goedkoper. Het knikarmscherm is in- stelbaar op elke gewenste doorloophoogte en heeft door zijn speciale construc tie geen in de weg zittende armen. Dat maakt dit scherm met name erg ge- schikt voor plaatsing boven openslaande deuren, zoals bij terrassen, balkons e.d. Het windvaste armscherm is met name geschikt voor gebruik boven ramen op De bevestiging is simpel, o.a. doordat de schermen zijn voorgemonteerd. Wie toch opziet tegen het zelf monteren, kan voor J 200, extra een scherm door tus- senkomst van AH laten in- stalleren (niet hoger dan de eerste verdieping en alleen daar waar een vlakke, ste- nen muur is). De windschermen kosten - afhankelijk van type, afme- tingen en dessin - vanaf J 199,-. Er wordt een ga- rantie van twee jaar op ver- leend. Nu er voor zonnebaders weer warme tijden aanbre- ken, wil menigeen nog snel een paar pondjes kwijt. Een goed afslankingspro- duktis Profile van Nutricia. Het is degelijk onderzocht en getest en medisch ge- zien volkomen verant- woord. Profile is een vloei- stof, waarin naast gecon- centreerde magere melk o.a. ook mineralen en vita- minen zijn opgenomen. Drie maal per dag drinkt u met een rietje de inhoud van een mini-pakje Profile. Een bescheiden warme maaltijd van ca. 600 kCal is alles wat u verder aan voedsel nodig hebt. Het is wel belangrijk dat u daar- naast voldoende drinkt (ca. 1,5 liter per dag)enervoor zorgt dat in de warme maaltijd voldoende voe- dingsvezel is opgenomen, bijvoorbeeld door middel van rauwkost. Profile is er in vier smaken: chocolade, vanille, koffie en aardbeien. ■hhhmmhm Thuis, maarzekerop de boot of op decamping blijft het oppassen geblazen met vuur. Gasslangen bijv. con- troleert u voor gebruik met wat zeepsop. En de barbe cue maakt u niet met spiri- tus aan, maar met speciale aanmaakblokjes. Hoe komt het dan, dat toch elke zomer zoveel mensen, en vooral kinderen, brand- wonden oplopen? De oor- zaak is vaak niet zozeer het vuur zelf, als wel datgene wat door het vuur wordt verwarmd. Het pannetje soep bijvoorbeeld, dat door spelende kinderen omver wordt gelopen. Of de steel- pan, waarvan de steel zelfs voor kleine kinderen vaak binnen handbereik is. Als zo'nongelukgebeurt de brandwond onmiddellijk afkoelen met koud water tot de pijn is verdwenen. Bij kleuters tot maximaal 10 minuten. Direct doen en niet eerst naar de dokter gaan. Het doordringen van de hitte in de huid wordt dan meteen gestopt en voorkomt verdere schade. Bij de Nederlandse Brand- wonden Stichting Beverwijk kunt u een brochure aan- vragen vol met goede tips, door een briefkaartje te sturen naarpostbus 1015, 1940 EA Beverwijk. Vanaf f 15,- per jaar kunt u dona- teur worden. AllerHande 31 lossing een kwartiertje in de thermosfles zitten en spoel daarna de fles enkele malen goed om met lauw water. Voordat u de thermosfles als 'koeler' gaat gebruiken, is het verstandig de limo- nade of vruchtesap eerst een tijdje in de koelkast te zetten en pas daarna over te gieten in de thermosfles. Dan blijft zo'n drank ook werkelijk urenlang lekker koel. U kunt alleen dranken zon der koolzuur in een ther mosfles bewaren. Door de koolzuurdruk zou anders het tere binnenwerk kun nen springen. Als u uw thermosfles of iso- latiekan een keer niet voor de koffie wilt gebruiken, maar voor het koel houden van een koude drank, moet hij goed worden schoonge- maakt. Dat gaat uitstekend met een soda-oplossing in heet water. Een afgestre- ken eetlepel soda op een voile thermosfles is vol doende. Laat de soda-op-

Allerhande | 1984 | | pagina 31