Vaderdag-cadeaus uit de winkelwagen Marmelade in geschenk verpakking Is vader dol op mar melade? Knip uit ge- kleurd karton het mo del van de doos. Voor meerdere potten een recht- hoekige bodem maken, voor een pot een vier- kante. Plak aan de bin- nenkant van het ven- ster cellofaan. Zet de pot(ten) op de bodem, vouw nu de zijden met de handvaten tegen el- kaar en schuif dan de zijden met de inkepin- gen hierover heen. In plaats van marmelade kunt u in dezelfde ver pakking natuurlijk ook andere potjes geven, zoals honing, jam, sandwichspread etc. Amerikaans ontbijt op bed Leg een servet op een groot dienblad. Bak flensjes van pannekoe- kenmix, doe hier extra eieren door. Zet op het blad schaaltjes met flensjes, knapperig bruin gebakken bacon en knakworstjes, een flesje schenkstroop voor over de flensjes, een kommetje cornfla kes en een kannetje melk, een kopje koffie en een glas verse jus d'orange, eventueel een gekookt of gepo- cheerd ei. Breng vader dit ontbijt op bed en geef er zijn favoriete tijdschriften bij. Stropdas om vader te strikken Stropdassen krijgt va der waarschijnlijk va- ker cadeau, maar een exemplaar om op te eten heeft hij vast nog nooit gehad. Bak een cake van cakemix in een vorm van ca. 30 cm. Laten afkoelen en de vorm van een strop das uitsnijden. Glazuur maken van een eiwit en 400 gram poedersui- ker en dit kleuren door er een paar druppels voedselkleurstof door te roeren. De stropdas beschilderen met gla zuur en eventueel ver- sieren met snoepjes. Een ruiker voor de hele zomer Maak zakjes bloem- zaad met een lintje vast aan bloemen van dezelfde soort als in de zakjes. Bind de bloe men samen tot een boeket. Van zo'n boe- ket heb je een hele zo mer lang plezier. Bloe men houden immers ook van vaders Sangria met verse vruchten is een prima geschenk om vader al een beetje in vakan- tiestemming te bren- gen. Kies stevig, vers fruit zoals citrusvruch- ten, meloen en ananas. De vruchten schoon- maken en in een schaal leggen. Giet hier een fles sangria overheen. Zet de schaal een poosje weg op een koele plaats. Neem nu een stopfles met een wijde hals en doe de vruchten en sangria hierin over. Schrijf een wens op eer etiket en plak dit dar op de fles. Een leuk vaderdagcadeau vinden is minder moeilijk dan het lijkt. AllerHande geeft u een paar suggesties voor vaderdag-cadeaus, die u samen met de boodschappen in huis kunt halen. Sommige cadeaus zijn kant en klaar te koop en hoeven alleen nog maar mooi te worden verpakt, andere vragen om een beetje tijd en fantasie. Dakkine natuurliik ook een eekookt of eeno- vnpfteplklpnrsmf rtnnr ;c oo„

Allerhande | 1984 | | pagina 27