k ALLERLEI Kleintjes om op te letten Nieuwe lente, nieuwe lipstick en nagellak Lieve boterbeestjes Fietsende Paashaas cadeau Ongebonden heesters en hagen rur Speciaal voor de kleinere huishoudens heeft AH ne- gen verschillende groenten van het huismerk in voor- delige glazen potjes. Zo'n 1/3 potje gaat altijd op. 't Kan in een gemiddeld of groot gezin trouwens ook best van pas komen. Daar is altijd wel een enkeling die dol is op bijvoorbeeld doperwten, en de anderen juist niet. Die enkeling komt er met zijn of haar lie- velingskostje meestal maar bekaaid af. Dat is dus niet nodig. U kunt kiezen uit dop erwten, worteltjes, dop erwten en worteltjes sa- men, sperziebonen, bruine bonen, tuinbonen, rode bie- ten, rode kool en appel- moes. Terug naar de natuur, dat is het motto van de nieuwe lente- en zomermode. Bij de kleding blijkt dat uit de vloeiende lijnen, de licnte materialen en een scala aan zachte kleuren. Don- kere tinten worden lichter. Pastel kleuren worden ver- drongen door gedistingeer de, meer neutrale kleur nuanceringen. De make-up moet voor een kleurig te- genwicht zorgen. Door het aanbrengen van telle en in het oog springende accen- ten, ontstaat een goed uit- gebalanceerd geheel. Cover Girl make-up, in Ne- derland alleen bij AH ver- krijgbaar, heeft daarom een aangepaste collectie lip sticks en nagellakken uitge- bracht in nieuwe, spranke- lende kleuren. Bijvoor beeld Classic Red, een zijdezachte rode lipstick met bijpassende nagellak. Iced Pink, een zachtrose lipstick, die prachtig kleurt bij grijs, groen en blauw. En tot slot Golden Plum, een nagellak die uw nagels bezaait met gouden en rode pareltjes. Flatteus als de lente. Een feestelijk gedekte paastafel vraagt om leuk versierde boter. Dat is een traditie die teruggaat tot in de 17de eeuw. Als de koeien in het vroege voor- jaar weer in de wei kwa- men, werd van de eerste melk boter voor de land- heer gemaakt. Die boter werd in beukehouten vormpjes geperst tot boter ze tegenwoordig weer in bijna elke huishoudelijke zaak kopen. De vormpjes eerst ongeveer een uur in zout water leggen. Daarna met boter vullen (op koel- kasttemperatuur) en de twee helften stevig tegen elkaar drukken. U kunt het figuurtje dan net als een pudding op een schaaltje leggen. lammetjes, -kippen en -koetjes. Misschien hebt u nog zo'n houten botervormpje - voor de sier - ergens in huis staan. Zo niet, dan kunt u Met Pasen geven we elkaar kleine attenties van choco- la. Zo naast de ontbijtbord- jes maken ze de paastafel extra vrolijk. Figuren ge- noeg om uit te kiezen. Bij voorbeeld deze chocolade paashaas op een fiets. Die kost bij AH rond een rijks- daalder. Misschien wel een leuke uitnodiging voor een verfrissend fietstochtje. Want nu Pasen zo laat in het voorjaar valt, is de kans groot dat ook het weer daaraan best wil meewer- ken. Maak de oogjes van rozij- nen en de oortjes van tak- jes peterselie. Dan krijgt u boterbeestjes zoals ze 300 jaar geleden al werden ge maakt. Nu is het de goede tijd om groenblijvende heesters en coniferen te planten. Meestal worden ze in plas tic potten of zakken ge- kweekt. Die moet u er na- tuurlijk afhalen voor het planten. Soms wordt de wortelkluit door een netje van grof jute bijeengehou- den. Dat materiaal verteert in de grond. U kunt dus ge- woon een gat graven en daar de plant met net en al inzetten. Wel doet u er verstandig aan de knoop rond de stam los te snijden. Als het weef- sel niet snel verteert, zou anders de stam kunnen worden afgebonden. Het jute netje laat u in de kuil liggen. Dekluit wordt dan niet door het verwijderen beschadigd en de wortels krijgen toch alle ruimte. Bij droog weer tijdig water geven. Belangrijk is dat u pas geplante heggen vrij houdt van onkruid, dat veel vocht en voeding aan de bodem onttrekt. Regelma- tig de schoffel ter hand ne- men dus; er zit niets an ders op. AllerHande 41

Allerhande | 1984 | | pagina 41