ONTBUT VOOR TWEE KWARTJES GULDEN LUNCH-IDEE Houd c.v.-ketel en de geiser schoon synthetisch of puur natuur? voor 1 persoon: Havermoutpap met honing (bereid van 4 eetlepels havermout- vlokken en 2 dl melk, die met een lepel honing op smaak wordt gebracht) Thee of koffie naar keuze Prijs: ca. f 0,50 per persoon Bruine bonensoep met kaasboterhammen Thee of koffie naar keuze Prijs: ca. f 1,- per persoon Bruine bonensoep met kaasboterhammen y2 literblik bruine bonen, 1 kleine prei, zout, peper, 4 boterhammen, 4 plakken kaas. Wrijf de bruine bonen door een zeef of pureer ze in de mengbeker. Breng de bruine bonenpuree met >/2 liter water aan de kook. Was in- fussen de prei, snijd deze in smalle ringen en voeg de groente aan de soep toe. Bedek 4 boterhammen met een plak kaas en leg de boter- u T Deze tips laten zien dat goedkoper eten niet ten koste hoeft te gaan van de kwaliteit. De hier getoonde gerechten bevatten alle voedingsstoffen die een mens per dag nodig heeft. Heeft u zelf een goed idee voor zo'n goedkope lunch of warme maaltijd? Laat het ons weten: AllerHande, Antwoordnummer 250,1500 VC Zaandam. Vermeld in de linker bovenhoek van briefkaart of envelop 'Uitgerekend'. De beste ideeen worden geplaatst. Een schone geiser en een schone c.v.-ketel geven met alleen een zuiniger energie- verbruik maar zijn ook be- langrijk voor uw eigenvei- ligheid. Vuile branders heb- ben meer gas nodig voor het produceren van de- zelfde hoeveelheid warmte dan schone branders. Bo- vendien kan een te grote vervuiling leiden tot het vrij- komen van het gevaarlijke koolmonoxyde, tenzij uw geiser daarvoor speciaal is beveiligd. Voor een optimaal energie- verbruik is het verstandig geiser en c.v.-ketel een keer per jaar een beurt te laten geven door de vakman. Bij uw gasbedrijf kunt u een onderhoudsabonnement krijgen voor ca. f 4,75 per maand (inclusief BTW). Hierbij zijn ook kleine repa- raties tot een bedrag van 25,- aan onderdelen en 1 onderhoudsbeurt van uw geiser per 15 maanden in- begrepen. Voor alle andere toestellen moet u zich tot een installa- teur wenden. Bel er een paar bij u in de buurt op en vraag hen naar de prijs van een onderhoudsabonne ment en wat dat inhoudt. Niet alleen de prijs, maar ook wat er wel en wat er niet onder valt, kan sterk verschillen. Over het algemeen kunt u stellen dat een onder houdsabonnement van het gasbedrijf het goedkoopst is. Maar het kan voor u prettig zijn alle toestellen voor het onderhoud bij een installateur onder tebren- gen. auto na het wassen. Naast de dure leren lappen zijn ook synthetische lap- pen te koop. Synthetische zemen zijn over het alge- Behalve voor het lappen van ramen en het drogen van houtwerk zijn zemen bijvoorbeeld ook handig voor het drogen van de 28 AllerHande

Allerhande | 1984 | | pagina 28