BROOD VOOR DE GEZONDHEID Een broodassortiment moet steeds up to date worden gehouden. Bak- kers moeten weten hoe de voorkeu- ren van hun klanten zich ontwikke- Vraag naar 'buitenlands brood' Versheid moet dus. En varieteit moet ook. Er worden nu eenmaal veel meer soorten brood gevraagd dan vroeger. In heel wat gezinnen wordt ook met brood voortreffelijk gevarieerd, waardoor een op zich- zelf eenvoudige broodmaaltijd veel aantrekkelijker en feestelijker is geworden. Daamaast heeft menigeen tijdens de vakantie kennisgemaakt met buitenlandse broodsoorten en ze le- ren waarderen. Het gevolg is dat de vraag naar dergelijke broodva- rianten sterk is toegenomen. Een aardig voorbeeld van deze ont- wikkeling is de croissant: een aan- trekkelijke broodvariant uit Frank- rijk, die een jaar of zes geleden nog nauwelijks in ons land werd gebak- ken maar inmiddels erg populair is geworden, met name onder de vele Nederlanders die in Frankrijk op vakantie zijn geweest. Op dezelfde wijze is ook het stokbrood bij ons inmiddels aardig ingeburgerd. Nieuwe soorten ontwikkelen den en broodjes altijd kersvers: 's nachts gebakken en nog voor het opengaan van de winkel afgele- verd. Zo krijgt AH, dank zij de zestig bakkerijen die steeds in touw zijn, elke dag vers brood op de plank. Er zijn grote bakkerijen bij die vele fi- lialen van brood voorzien. Er zijn ook kleinere bakkerijen bij, die niet meer dan twee of drie winkels in hun directe omgeving bevoorra- den. Steeds blijft de expeditielijn zo kort mogelijk. Want Nederlanders willen absoluut elke dag vers brood kunnen kopen. brood ons lichaam royale hoeveelheden plantaardige eiwitten (voor opbouw en groei van het lichaam) en zetmeel (energie). Verder bevat brood nog B-vitaminen, kalk en ijzer. Brood is voortreffelijk voed- sel. Vers brood bevat heel weinig vet (2%), dus de bo- terham is absoluut geen dikmaker. Brood, en vooral bruin- brood, bevat veel ruwvezel- stoffen. Bovendien levert AllerHande 19

Allerhande | 1984 | | pagina 19