Aardappelzetmeet niet meer verkrijgbaar? Graag wil ik iets weten over een produkt dat ik altijd in een AH-win- kel kon vinden. Gisteren greep ik mis. Er was geen aardappelzet- meel. Vroeger gebruikte ik sago, maar ook dat is niet meer te krij- gen. Klopt het dat dit artikel uit het assortiment wordt genomen? En hebt u een vervangend produkt? Ik gebruik dit artikel zeer regelmatig. Sago wordt inderdaad niet meer door ons verkocht. Echter wel aardappelzetmeet. Waarschijnlijk is het produkt op de bewuste dag niet in de schappen voorradig ge- weest, en stond de aanvulling nog in het magazijn of moest wellicht nog worden afgeleverd Wanneer u het artikel bij herhaling niet in het schap aantreft, raden wij u aan hierover contact op te nemen met de bedrijfsleider. Reclame-artikel uitverkocht? Vraag om de reclamecheque! Er waign knakworstjes in blik in reclame. Altijd makkelijk, dus vanmorgen ging ik naar de AH- HMkel. Maar ze waren op en ook niet meer in het magazijn. Mij werd verteld dat ze's middags mis- schien nog zouden komen. Dus ging ik er later weer heen op de fiets voor 10 blikjes. Maar ze waren nog niet gearriveerd. Erg verveiend. Jammer dat men u niet attent heeft gemaakt op de reclame cheque. Die kan worden uitge- schreven voor de klant als een re clame-artikel - niet behorend tot een partijaanbieding - al snel is uit verkocht. Op die cheque kan de klant dan op een later moment het bewuste artikel alsnog tegen de re- clameprijs kopen, waardoor het voordeel niet verloren gaat. Boerenkip in kip-assortiment? Als regelmatige klant van een van uw filialen wilde ik u vragen of het ook mogelijk is uw assortiment uit te breiden met de z.g. mai'skip, welke aanzienlijk beter van smaak is dan de normaal verkrijgbare kip, of liever nog met de ouderwetse buiten- of boerenkip! Ik denk dat, wanneer het publiek hiermee ver- trouwd is geraakt, u er zeker succes mee zult hebben, ondanks de wat hogere prijs. De diepvrieskippen e.d. zijn toch vrij waterig van smaak. In een tiental filialen zijn onlangs proeven genomen met de verkoop van een dergelijke kip. Afhankelijk van de resultaten van deze proef, en die zijn nog niet bekend, overwegen wij deze kipsoort in het assortiment op te nemen. Even afwachten nog. Grote verpakkingen voor kleine huishoudens Iedere keer opnieuw als ik bij AH kom, hoor of zie ik dat Albert Heijn op de kleintjes let! Welke kleintjes bedoelt u? Zeker niet op eenper- soons huishoudens! 3 kilo sinaasap- pelen, grote bloemkool, mandje perziken, vlees per kilo goedkoper. Wat moeten wij daarmee? Kleine gezinnen zijn in het geheel geno men 'duur' uit. Hoewel wij beseffen dat tijd een groot probleem is bij de kleinere huishoudens, willen wij u toch aan- raden een keer wat extra tijd uit te trekken voor het doen van uw boodschappen. Een groot aantal artikelen is nl. ook in kleinere ver- pakking aanwezig. Dat ze niet al tijd op in het oog springende plaat- sen liggen, heeft te maken met het feit dat er minder vraag naar is dan naar 'gezinsverpakkingen'. Een paar voorbeelden: AH room- boter (pakje 125 g), AH leverpastei (3 blikjes a 56 g), cafe filtre (doos 10 stuks a 85 g), koffieroom van Menken (cups), Becel voor de kof- fie (8 stuks van 8 g). Voor kleine hoeveelheden groente en fruit maken wij u graag attent op het Bedien Uzelf-systeem in onze winkels. Bij dat systeem kiest, weegt en beprijst de klant zelf de artikelen. Dat een aantal artikelen wordt aangeboden in mandjes, netjes e.d. heeft te maken met de lagere afhandelings- en verpak- kingskosten. Uiteraard proberen we zo veel mo gelijk tegemoet te komen aan de vraag naar kleinere hoeveelheden. Zo gauw wij kans zien zoiets ver- antwoord voor elkaar te krijgen, zullen wij dit zeker doen. Roomboter en echte boter? Ik zou graag willen weten wat het verschil is tussen roomboter en echte boter, zoals die in uw winkels te koop is. Van margarine kan de samenstelling varieren (plantaar- dige of dierlijke vetten enz.). Maar boter is volgens mij boter. Hoe zit dat? Er is geen verschil in samenstel ling. Echte boter is roomboter. Zo als u ook schrijft: boter is boter. In het Nederlandse taalgebruik komt het echter regelmatig voor dat margarine met boter wordt aange- duid En dat is nu juist weer geen boter in de ware zin des woords. Vandaar dat op een gegeven mo ment de term 'echte boter' is ge- lanceerd als tegenhanger voor de naam 'boter' bij margarine. m AHA! MEVR. S. K. S. TE NIJVERDAL Wilt u iets weten over pro- dukten die bij AH te koop zijn of over andere zaken die u bij AH tegenkomt? Schrijf het ons: AllerHande, Antwoordnummer 250, 1500 VC Zaandam. Vermeld in de linkerbovenhoek van briefkaart of envelop: AHA! Vragen die voor een groter publiek interessant zijn wor den in deze rubriek gepubli- ceerd. Alle briefschrijvers krijgen persoonlijk ant- woord. MEVR.H.W.-V. TE UTRECHT. Mevr. I. o.d. B. TE ROTTERDAM E.J.TE MAASTRICHT MEVR E C. v.d S TE DORDRECHT 46 AllerHande

Allerhande | 1984 | | pagina 46