TAFELEN TWEE PIEK Wanneer naar de stomerij? ren in 8 partjes snijden. Schep ui, paprika, tomaten en ei voorzichtig door elkaar. Roer voor de saus de mayonaise, de yoghurt en wat zout en peper door elkaar en meng er wat gehakte peterselie door voor de kleur. Giet de saus over de sala- de. Eet er (eventueel licht geroos- terd) bruinbrood bij. Kippesoep met prei Macaroni met tomaten en ma'is Prijs: ca. f 2,-per persoon Kippesoep met prei Maak de kippesoep van een zakje en voeg er 1/3 van de prei uit het volgende recept bij. Laat de in rin- gen gesneden prei in een paar mi- nuten gaar worden en gameer de soep eventueel nog met wat peter selie, als u die in huis heeft. Macaroni met tomaten en mats 2 halve-literblikken gepelde toma ten, 1 theelepel basilicum, 1 prei, 1 plak schouderham van ca. 100 g, l/2 literblik mai'skorrels, zout, peper, bloem, 350 g macaroni, 75 g ge- raspte kaas. Doe de inhoud van het blik gepelde tomaten met de basilicum in een pan. Laat het mengsel wat inkoken. Snijd intussen de gewassen prei in ringen en de ham in blokjes. Laat de mai'skorrels op een zeef uitlek- ken. Schep eerst de prei en de ham door de tomaten en na enkele mi- nuten de mai'skorrels. Breng het geheel op smaak met zout en pe per. Bind het vocht eventueel met wat aangelengde bloem. Kook de macaroni volgens de gebruiksaan- wijzing op de verpakking en dien die samen met de tomatensaus en de geraspte kaas op. bouwd, kunnen ze in een gewone gloeilampfitting worden gedraaid. Bespaarlampen gaan veel langer mee dan gloeilam- pen, verbruiken minder energie, maarzijn wel duurder in aanschaf. In vergelijking met een gloei- lampvan dezelfde lichtop- brengst verbruikt een be- spaarlamp 75% minder energie. Ze zijn daarom een goed alternatief voor die vertrekken waar het licht dagelijks enigeuren achter elkaar aan is. Uit onderzoek isgebleken dat vervanging van een gloeilamp van 75 Watt door een bespaarlamp van 18 Watt-die dezelfde lichtopbrengst heeft - een besparing oplevert van circa 15,- per jaar bij een gebruikvan4branduren per dag. Voor het reinigen van een kledingstuk zijn ertwee mogelijkheden: u wast het zelf of u brengt het naar de stomerij. Kleding laten stomen is niet zo goed- koop, en het is wellicht verstandig u af te vragen of dat soms niet een beetje kan worden uitgesteld, Daarvoor moet u uw kle ding met zorg behandelen Hang de kledingstukken na het dragen uit, contro- leerallesop vlekken en laat ze daarna voor een open raam luchten. Vlek ken moeten zo snel moge- lijk worden verwijderd. Jus- of andere vetvlekken verwijdert u met een spe- ciaal vlekkemiddel en verf- vlekken verdwijnen door ze fe deppen met wat ter pentine. Ontstaan er na het ontvlekken kringen, dan ontkomtuer niet aan het kledingstuk een was- beurt te geven, of naar de stomerij te brengen. Uweetwaarschijnlijkdat in elk kledingstuk een eti- ket hoort te zijn aange- bracht, waarop staat aan- gegeven hoe het moet wor den behandeld. U kunt meerdingen metde hand of met de machine wassen dan u denkt. AllerHande 35

Allerhande | 1984 | | pagina 35